Raliul Harghitei
Romania #1 • Romania FWD #1 • Romania Historic #1 • Romania Junior #1 • Romania RWD #1 • Clio Rally5 Challenge (RO) #1 • Romania Asphalt #1 • Dacia (RO) #1 • Peugeot 208 R2 (RO) #1 • Romania Asphalt FWD #1 • Romania Asphalt RWD #1 • Suzuki (RO) #1 • Rally Start Trophy - Junior (RO) #1 • Rally Start Trophy (RO) #1 • Romania Asphalt Junior #1 • Romania Asphalt Newcomer #1 • Romania Newcomer #1 • Romania (Gr.H) #1
26. 4. – 27. 4. 2024, Odorheiu Secuiesc • CS Maxx Racing • entries/finish - 74/55 • asphalt 119,07 km
1. | Badiu Raul - Fetean Rareș | Škoda Fabia Rally2 evo | Keane Motorsport | 59:37.9 | ||
2. | Gîrtofan Andrei - Vraja Doru Călin | Škoda Fabia R5 | Prorally Team Brasov | 1:00:16.5 | ||
3. | Surilov Martin - Zdravkov Zdravko | Citroën C3 Rally2 | 1:00:58.5 |
1. | Badiu Raul - Fetean Rareș | Škoda Fabia Rally2 evo | Keane Motorsport | 59:37.9 | ||
2. | Gîrtofan Andrei - Vraja Doru Călin | Škoda Fabia R5 | Prorally Team Brasov | 1:00:16.5 | ||
3. | Maior Norbert - Maior Francesca Maria | Ford Fiesta Rally3 | Napoca Rally Academy | 1:02:33.9 |
1. | Sandrin Tommaso - Marcon Alberto | Peugeot 208 R2 | 1:06:38.6 | |||
2. | Delecour Eliott - Coppa Mathieu | Renault Clio Rally5 | 1:07:07.8 | |||
3. | Gheorghiu Andrei - Brezoszki Andrei Zbigniew | Opel Corsa Rally4 | Newton Rally Team | 1:09:08.3 |
1. | Balázs Botond - Hrincă Patricia-Andreea | Lada VFTS | 1:19:14.5 | |||
2. | Borbély Lőrincz Zoltán - Chinces Marcel | BMW 1602 | 1:19:47.1 | |||
3. | Plămădială Ioan - Maier Mihai Alexandru | Mercedes-Benz 190E | 1:20:34.6 |
1. | Sandrin Tommaso - Marcon Alberto | Peugeot 208 R2 | 1:06:38.6 | |||
2. | Delecour Eliott - Coppa Mathieu | Renault Clio Rally5 | 1:07:07.8 | |||
3. | Suliman Reis - Badea Rareș | Renault Clio Rally5 | DTO Rally Team | 1:09:04.6 |
1. | Tajmel Tibor - Kovács Tibor | BMW E36 | 1:08:56.2 | |||
2. | Czézinger Kristóf - Nagy Attila | Lada VAZ 2107 | 1:10:15.1 | |||
3. | Tárkányi Sándor - Bugner Marcell | Lada VFTS | 1:13:39.5 |
1. | Badiu Raul - Fetean Rareș | Škoda Fabia Rally2 evo | Keane Motorsport | 59:37.9 | ||
2. | Gîrtofan Andrei - Vraja Doru Călin | Škoda Fabia R5 | Prorally Team Brasov | 1:00:16.5 | ||
3. | Surilov Martin - Zdravkov Zdravko | Citroën C3 Rally2 | 1:00:58.5 |
1. | Delecour Eliott - Coppa Mathieu | Renault Clio Rally5 | 1:07:07.8 | |||
2. | Suliman Reis - Badea Rareș | Renault Clio Rally5 | DTO Rally Team | 1:09:04.6 | ||
3. | Mircea Samuil - Marinescu George | Renault Clio Rally5 | CB Rally Vest | 1:09:43.4 |
1. | Militon Daniel - Giol Bogdan | Dacia Sandero | 1:14:03.7 | |||
2. | Popescu Florian Cornel - Talașman Radu | Dacia Sandero | 1:19:44.1 |
1. | Lungu Sorin Ioan - Lazăr Lucian-Ionuț | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:14:09.0 | |||
2. | Resiga Emanuel - Resiga Denisa-Anca | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:14:17.8 | |||
3. | Cazacu Alexandru - Parteni Denisa-Alexia | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:14:42.0 |
1. | Sandrin Tommaso - Marcon Alberto | Peugeot 208 R2 | 1:06:38.6 | |||
2. | Ile Vasile Mircea - Mârza-Lechințan Ruxandra-Maria | Peugeot 208 R2 | 1:12:50.0 | |||
3. | Teslovan Alexandra-Maria - Csikós Sándor | Peugeot 208 R2 | Omega Rally Team | 1:14:59.1 |
1. | Cazacu Alexandru - Parteni Denisa-Alexia | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:14:42.0 | |||
2. | Teslovan Alexandra-Maria - Csikós Sándor | Peugeot 208 R2 | Omega Rally Team | 1:14:59.1 | ||
3. | Șorodoc Niculae - Mitrașcă Andrei | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:22:16.2 |
1. | Tempestini Simone - Itu Sergiu | Porsche 997 GT3 RGT | Napoca Rally Academy | 1:21:14.4 |
1. | Sandrin Tommaso - Marcon Alberto | Peugeot 208 R2 | 1:06:38.6 | |||
2. | Delecour Eliott - Coppa Mathieu | Renault Clio Rally5 | 1:07:07.8 | |||
3. | Ile Vasile Mircea - Mârza-Lechințan Ruxandra-Maria | Peugeot 208 R2 | 1:12:50.0 |
1. | Stanciu Flaviu Aurelian - Stanciu Andreea Mihaela | Smart Forfour | 1:16:22.4 | |||
2. | László Lorand - Sipos Hunor | Volkswagen Polo | 1:18:52.9 | |||
3. | Iederan Iustin - Rigou Gheorghe | Renault Clio RS | 1:19:40.7 |
1. | Șorodoc Niculae - Mitrașcă Andrei | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:22:16.2 |
1. | Cazacu Alexandru - Parteni Denisa-Alexia | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:14:42.0 | |||
2. | Teslovan Alexandra-Maria - Csikós Sándor | Peugeot 208 R2 | Omega Rally Team | 1:14:59.1 |
1. | Ienășel George Cătălin - Fărăgău Călin | Toyota GR Yaris | 1:08:32.8 | |||
2. | Tajmel Tibor - Kovács Tibor | BMW E36 | 1:08:56.2 | |||
3. | Nițurad Florian - Popa Mihai Alexandru | Seat Ibiza Cupra | 1:10:03.5 |
Romania #1 • Romania FWD #1 • Romania Historic #1 • Romania Junior #1 • Romania RWD #1 • Clio Rally5 Challenge (RO) #1 • Romania Asphalt #1 • Dacia (RO) #1 • Peugeot 208 R2 (RO) #1 • Romania Asphalt FWD #1 • Romania Asphalt RWD #1 • Suzuki (RO) #1 • Dacia Newcomer (RO) #1 • Rally Start Trophy - Junior (RO) #1 • Rally Start Trophy (RO) #1 • Romania Asphalt Junior #1 • Romania Asphalt Newcomer #1 • Romania Newcomer #1 • Romania (Gr.H) #1
4. 5. – 6. 5. 2023, Odorheiu Secuiesc • CS Maxx Racing • entries/finish - 74/61 • asphalt 119,04 km
1. | Barbu Sebastian - Iancu Bogdan | Škoda Fabia Rally2 evo | 59:18.0 | |||
2. | Marișca Bogdan - Itu Sebastian | Škoda Fabia R5 | Napoca Rally Academy | 1:00:57.5 | ||
3. | Isaev Ignat - Spirov Alexander | Škoda Fabia R5 | 1:01:31.0 |
1. | Barbu Sebastian - Iancu Bogdan | Škoda Fabia Rally2 evo | 59:18.0 | |||
2. | Marișca Bogdan - Itu Sebastian | Škoda Fabia R5 | Napoca Rally Academy | 1:00:57.5 | ||
3. | Isaev Ignat - Spirov Alexander | Škoda Fabia R5 | 1:01:31.0 |
1. | Sugár Cristian - Colceriu Vlad | Peugeot 208 R2 | CB Rally Vest | 1:04:42.9 | ||
2. | Tatu Jean Nicolae jun. - Lazăr Gabriel | Peugeot 208 Rally4 | Omega Rally Team | 1:06:38.7 | ||
3. | Supuran Victor - Supuran Mihai | Peugeot 208 R2 | 1:07:15.6 |
1. | Ghigea Cătălin-Cedric - Fărăgău Călin | Alfa Romeo Alfetta Turbodelta | 1:15:16.9 | |||
2. | Alexandrescu Dorin Georgel - Moțescu Andrei Emilian | Volkswagen Golf I GTi 1.6 | 1:17:06.7 | |||
3. | Balázs Botond - Barkoczi Ștefan | Lada VFTS | 1:20:22.3 |
1. | Maior Norbert - Maior Francesca Maria | Peugeot 208 Rally4 | Napoca Rally Academy | 1:02:35.7 | ||
2. | Sugár Cristian - Colceriu Vlad | Peugeot 208 R2 | CB Rally Vest | 1:04:42.9 | ||
3. | Tatu Jean Nicolae jun. - Lazăr Gabriel | Peugeot 208 Rally4 | Omega Rally Team | 1:06:38.7 |
1. | Czézinger Kristóf - Nagy Attila | Lada VFTS | 1:09:38.9 | |||
2. | Pazsitka István - Gyabronka Miklós | Lada VAZ 2105 | 1:13:12.1 | |||
3. | Nagy Gábor Miklós - Devecseri Gábor jun. | Lada VFTS | 1:22:46.2 |
1. | Barbu Sebastian - Iancu Bogdan | Škoda Fabia Rally2 evo | 59:18.0 | |||
2. | Manole Mihai - Banca Marc | Škoda Fabia Rally2 evo | 1:03:29.3 | |||
3. | Angelov Miroslav - Gadzhev Georgi | Škoda Fabia Rally2 evo | 1:03:51.6 |
1. | Scîrlet Sebastian - Mitrașcă Andrei | Renault Clio Rally5 | 1:08:59.7 | |||
2. | Gheorghiu Andrei - Brezoszki Andrei Zbigniew | Renault Clio Rally5 | 1:10:25.6 | |||
3. | Mircea Samuil - Maier Călin Ilie | Renault Clio Rally5 | CB Rally Vest | 1:11:10.4 |
1. | Ghiban Matei - Bostan Octavian | Dacia Sandero | 1:18:31.8 | |||
2. | Pop Lucian - Durche Florin | Dacia Sandero | 1:22:53.9 | |||
3. | Herșcovici Alexandru - Arsenescu Traian-Codruț | Dacia Sandero | 1:28:30.8 |
1. | Cazacu Alexandru - Marcu George Ovidiu | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:14:39.0 | |||
2. | Crințoiu Eduard - Pădure Andrei | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:15:06.8 | |||
3. | Crișan Mircea - Vălenaș Florin | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:22:58.4 |
1. | Sugár Cristian - Colceriu Vlad | Peugeot 208 R2 | CB Rally Vest | 1:04:42.9 | ||
2. | Supuran Victor - Supuran Mihai | Peugeot 208 R2 | 1:07:15.6 |
1. | Tatu Jean Nicolae jun. - Lazăr Gabriel | Peugeot 208 Rally4 | Omega Rally Team | 1:06:38.7 | ||
2. | Jakab Attila - Mag Levente | Mini Cooper S | 1:08:40.8 | |||
3. | Tomov Aleksandar - Brankov Yavor | Renault Clio Rally5 | 1:12:57.5 |
1. | Cazacu Alexandru - Marcu George Ovidiu | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:14:39.0 | |||
2. | Crințoiu Eduard - Pădure Andrei | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:15:06.8 | |||
3. | Ghiban Matei - Bostan Octavian | Dacia Sandero | 1:18:31.8 |
1. | Ghiban Matei - Bostan Octavian | Dacia Sandero | 1:18:31.8 | |||
2. | Pop Lucian - Durche Florin | Dacia Sandero | 1:22:53.9 | |||
3. | Herșcovici Alexandru - Arsenescu Traian-Codruț | Dacia Sandero | 1:28:30.8 |
1. | Militon Daniel - Giol Bogdan | Dacia Sandero | 1:18:17.6 | |||
2. | Mălureanu Ștefan - Colceriu Sorin | Renault Twingo RS R1 | 1:19:43.5 | |||
3. | Teslovan Alexandra-Maria - Terzi Vlad | Renault Twingo RS R1 | Omega Rally Team | 1:21:55.3 |
1. | Nițurad Florian - Popa Mihai Alexandru | Seat Ibiza Cupra | 1:12:20.6 | |||
2. | Pătruţoiu Tudor - Mărieș Adrian Mircea | Volkswagen Golf V GTI | 1:12:29.2 | |||
3. | Resiga Emanuel - Resiga Denisa-Anca | Ford Fiesta Mk5 ST | CB Rally Vest | 1:12:36.7 |
1. | Tomov Aleksandar - Brankov Yavor | Renault Clio Rally5 | 1:12:57.5 |
1. | Tatu Jean Nicolae jun. - Lazăr Gabriel | Peugeot 208 Rally4 | Omega Rally Team | 1:06:38.7 | ||
2. | Tomov Aleksandar - Brankov Yavor | Renault Clio Rally5 | 1:12:57.5 |
1. | Militon Daniel - Giol Bogdan | Dacia Sandero | 1:18:17.6 | |||
2. | Mălureanu Ștefan - Colceriu Sorin | Renault Twingo RS R1 | 1:19:43.5 | |||
3. | Teslovan Alexandra-Maria - Terzi Vlad | Renault Twingo RS R1 | Omega Rally Team | 1:21:55.3 |
1. | Ienășel George Cătălin - Diaconescu Adrian | Toyota GR Yaris | 1:08:27.6 | |||
2. | Jakab Attila - Mag Levente | Mini Cooper S | 1:08:40.8 | |||
3. | Moczas Csaba Josef - Szekely Zsolt Denes | Subaru Impreza WRX | 1:09:18.7 |
Romania #2 • Romania FWD #2 • Romania Historic #2 • Romania Junior #2 • Romania RWD #2 • Clio Rally5 Challenge (RO) #2 • Romania Asphalt #2 • Dacia (RO) #2 • Peugeot 208 R2 (RO) #2 • Suzuki (RO) #2 • Dacia Newcomer (RO) #2 • Romania Newcomer #2 • Romania (Gr.H) #2
28. 4. – 30. 4. 2022, Odorheiu Secuiesc • CS Maxx Racing • entries/finish - 61/51 • asphalt 118,83 km
1. | Tempestini Simone - Itu Sergiu | Porsche 997 GT3 RGT | Napoca Rally Academy | 59:55.1 | ||
2. | Barbu Sebastian - Iancu Bogdan | Škoda Fabia R5 | 1:01:02.6 | |||
3. | Gîrtofan Andrei - Vraja Doru Călin | Škoda Fabia R5 | 1:01:40.8 |
1. | Tempestini Simone - Itu Sergiu | Porsche 997 GT3 RGT | Napoca Rally Academy | 59:55.1 | ||
2. | Barbu Sebastian - Iancu Bogdan | Škoda Fabia R5 | 1:01:02.6 | |||
3. | Gîrtofan Andrei - Vraja Doru Călin | Škoda Fabia R5 | 1:01:40.8 |
1. | Sugár Cristian - Colceriu Vlad | Peugeot 208 R2 | 1:05:29.3 | |||
2. | Tudose Constantin - Găină Teodor - Gabriel | Renault Clio Rally5 | 1:05:48.6 | |||
3. | Csató Roland - Csikós Sándor | Peugeot 208 R2 | 1:06:47.6 |
1. | Alexandrescu Dorin Georgel - Moțescu Andrei Emilian | Volkswagen Golf I GTi 1.6 | 1:15:36.5 | |||
2. | "Kopek" - Neumann Alexandru | Ford Escort RS 2000 MKII | 1:20:37.9 |
1. | Maior Norbert - Maior Francesca Maria | Peugeot 208 R2 | Napoca Rally Academy | 1:04:06.6 | ||
2. | Sugár Cristian - Colceriu Vlad | Peugeot 208 R2 | 1:05:29.3 | |||
3. | Tudose Constantin - Găină Teodor - Gabriel | Renault Clio Rally5 | 1:05:48.6 |
1. | Tempestini Simone - Itu Sergiu | Porsche 997 GT3 RGT | Napoca Rally Academy | 59:55.1 | ||
2. | Czézinger Kristóf - Nagy Attila | Lada VFTS | 1:11:18.6 | |||
3. | Nagy Gábor Miklós - Devecseri Gábor jun. | Lada VFTS | 1:15:55.2 |
1. | Tempestini Simone - Itu Sergiu | Porsche 997 GT3 RGT | Napoca Rally Academy | 59:55.1 | ||
2. | Gîrtofan Andrei - Vraja Doru Călin | Škoda Fabia R5 | 1:01:40.8 | |||
3. | Manole Mihai - Banca Marc | Škoda Fabia Rally2 evo | 1:04:08.3 |
1. | Tudose Constantin - Găină Teodor - Gabriel | Renault Clio Rally5 | 1:05:48.6 | |||
2. | Dumitrescu Mihai - Itu Sebastian | Renault Clio Rally5 | 1:09:38.4 | |||
3. | Zăbavă Radu Ionuț - Toderaș Andrei | Renault Clio Rally5 | 1:10:57.7 |
1. | Supuran Victor - Supuran Mihai | Dacia Sandero | Napoca Rally Academy | 1:13:47.2 | ||
2. | Dănilă Ioan Teodor - Dumitru Gheorghe | Dacia Sandero | 1:16:12.3 | |||
3. | Gugu Daniel - Stanciu Mihai | Dacia Sandero | 1:24:58.9 |
1. | Tarța David Efraim - Szabó Gergely | Suzuki Swift Sport MK5 | Omega Rally Team | 1:10:32.4 | ||
2. | Popa Paul - Mârza Tudor-Septimiu | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:10:33.4 | |||
3. | Gheorghiu Andrei - Brezoszki Andrei Zbigniew | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:16:36.4 |
1. | Sugár Cristian - Colceriu Vlad | Peugeot 208 R2 | 1:05:29.3 | |||
2. | Szabó Csongor - Andreoiu Marcus | Peugeot 208 R2 | 1:06:56.8 | |||
3. | Necula Radu - Temeș Adrian Flaviu | Peugeot 208 R2 | 1:07:21.0 |
1. | Popescu Costin - Rotaru Mihai | Honda Civic EK4 | 1:15:07.0 | |||
2. | Gheorghiu Andrei - Brezoszki Andrei Zbigniew | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:16:36.4 | |||
3. | Scîrlet Sebastian - Zamfirache Eduard Robert | Dacia Sandero | 1:25:27.2 |
1. | Scîrlet Sebastian - Zamfirache Eduard Robert | Dacia Sandero | 1:25:27.2 | |||
2. | Crișan Mircea - Vălenaș Florin | Dacia Logan | 1:28:46.5 |
1. | Pál Alpár - Székely Róbert | Mitsubishi Lancer Evo VIII | 1:09:33.6 | |||
2. | Szilas Péter - Szilas Dorka | Ford Fiesta Proto | 1:09:53.3 | |||
3. | Czézinger Kristóf - Nagy Attila | Lada VFTS | 1:11:18.6 |
Romania #3 • Romania FWD #3 • Romania Historic #2 • Romania Junior #3 • Romania RWD #3 • Romania Asphalt #2 • Dacia (RO) #2 • Suzuki (RO) #2 • Dacia Newcomer (RO) #2 • Romania Newcomer #3 • Romania (Gr.H) #3
7. 5. – 8. 5. 2021, Odorheiu Secuiesc • CS Maxx Racing • entries/finish - 60/45 • asphalt 112,60 km
1. | Marișca Bogdan - Itu Sergiu | Ford Fiesta Rally2 | Napoca Rally Academy | 59:13.6 | ||
2. | Botka Dávid - Kerék István | Škoda Fabia Rally2 evo | 1:00:20.4 | |||
3. | Soós Hortea István - Soós János | Mitsubishi Lancer Evo IX | 1:02:10.1 |
1. | Marișca Bogdan - Itu Sergiu | Ford Fiesta Rally2 | Napoca Rally Academy | 59:13.6 | ||
2. | Botka Dávid - Kerék István | Škoda Fabia Rally2 evo | 1:00:20.4 | |||
3. | Teslovan Adrian - Cseh Vajk-Imre | Mitsubishi Lancer Evo X | 1:02:18.1 |
1. | Sugár Cristian - Hanea Aurelian | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:07:59.8 | |||
2. | Tarța David Efraim - Brezoszki Andrei Zbigniew | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:11:31.6 | |||
3. | Csató Roland - Csikós Sándor | Dacia Sandero | 1:11:32.3 |
1. | Alexandrescu Dorin Georgel - Moțescu Andrei Emilian | Volkswagen Golf I GTi 1.6 | 1:13:43.5 | |||
2. | Ghigea Cătălin-Cedric - Fărăgău Călin | Alfa Romeo Alfetta Turbodelta | 1:16:22.0 | |||
3. | "Kopek" - Neumann Alexandru | Ford Escort RS 2000 MKII | 1:20:57.3 |
1. | Manole Mihai - Banca Marc | Renault Clio R3 | 1:06:27.6 | |||
2. | Budai Andrei Mihai Dan - Budai Lucian Andrei | Citroën DS3 R3T Max | 1:07:04.1 | |||
3. | Szabó Csongor - Andreoiu Marcus | Ford Fiesta R2T | 1:07:12.3 |
1. | Tajmel Tibor - Kovács István | BMW M3 E36 | 1:04:58.0 | |||
2. | Czézinger Kristóf - Fenesi József | Lada VFTS | 1:11:27.3 | |||
3. | "Malter Röhl" - Kovács Tibor | Lada VAZ 2101 | 1:15:36.5 |
1. | Marișca Bogdan - Itu Sergiu | Ford Fiesta Rally2 | Napoca Rally Academy | 59:13.6 | ||
2. | Soós Hortea István - Soós János | Mitsubishi Lancer Evo IX | 1:02:10.1 | |||
3. | Teslovan Adrian - Cseh Vajk-Imre | Mitsubishi Lancer Evo X | 1:02:18.1 |
1. | Csató Roland - Csikós Sándor | Dacia Sandero | 1:11:32.3 | |||
2. | Tudose Constantin - Rogozan Eduard | Dacia Sandero | 1:12:12.5 | |||
3. | Dănilă Ioan Teodor - Dumitru Gheorghe | Dacia Sandero | 1:16:03.4 |
1. | Sugár Cristian - Hanea Aurelian | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:07:59.8 | |||
2. | Talașman Bogdan - Mitrașcă Andrei | Suzuki Swift Sport MK5 | Prorally Team Brasov | 1:09:07.5 | ||
3. | Necula Radu - Temeș Adrian Flaviu | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:09:20.1 |
1. | Albuț Claudiu - Ursu Alexandru Radu | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:11:53.3 | |||
2. | Tudose Constantin - Rogozan Eduard | Dacia Sandero | 1:12:12.5 | |||
3. | Bíró Antal - Nițescu Bogdan | Suzuki Swift Sport MK4 | 1:14:55.9 |
1. | Tudose Constantin - Rogozan Eduard | Dacia Sandero | 1:12:12.5 | |||
2. | Ungureanu Răzvan Ioan - Colceriu Vlad | Dacia Sandero | 1:18:40.6 | |||
3. | Gugu Daniel - Stanciu Mihai | Dacia Sandero | 1:22:01.0 |
1. | Soós Hortea István - Soós János | Mitsubishi Lancer Evo IX | 1:02:10.1 | |||
2. | Tajmel Tibor - Kovács István | BMW M3 E36 | 1:04:58.0 | |||
3. | Nechifor Răzvan - Mag Levente | Mitsubishi Lancer Evo IX | Prorally Team Brasov | 1:06:01.3 |
Romania #2 • Romania FWD #2 • Romania Historic #2 • Romania Junior #2 • Romania RWD #2 • Dacia (RO) #2 • Suzuki (RO) #2 • Dacia Newcomer (RO) #2 • Romania Newcomer #2 • Romania (Gr.H) #2
17. 7. – 18. 7. 2020, Brașov and Odorheiu Secuiesc • CS Maxx Racing + ACS Auto Blic • entries/finish - 56/44 • asphalt 112,25 km
1. | Tempestini Simone - Itu Sergiu | Škoda Fabia R5 | Napoca Rally Academy | 57:35.2 | ||
2. | Gîrtofan Dan - Mârza Tudor-Septimiu | Škoda Fabia R5 | 58:37.2 | |||
3. | Marișca Bogdan - Borbély Károly | Ford Fiesta R5 | Napoca Rally Academy | 58:55.4 |
1. | Tempestini Simone - Itu Sergiu | Škoda Fabia R5 | Napoca Rally Academy | 57:35.2 | ||
2. | Gîrtofan Dan - Mârza Tudor-Septimiu | Škoda Fabia R5 | 58:37.2 | |||
3. | Marișca Bogdan - Borbély Károly | Ford Fiesta R5 | Napoca Rally Academy | 58:55.4 |
1. | Budai Andrei Mihai Dan - Budai Lucian Andrei | Suzuki Swift Sport MK5 | Sibiu Rally Team | 1:07:29.8 | ||
2. | Csató Roland - Csikós Sándor | Suzuki Ignis Sport | 1:09:34.5 | |||
3. | Popa Paul - Csegzy László | Suzuki Swift Sport MK5 | Sibiu Racing Team | 1:11:46.9 |
1. | Alexandrescu Dorin Georgel - Moțescu Andrei Emilian | Volkswagen Golf I GTi 1.6 | 1:11:29.7 | |||
2. | Graef Gunther - Iancu Bogdan | BMW 2002 | 1:14:14.6 | |||
3. | Agapian Andrei - Matara Marian | Volkswagen Golf | 1:19:37.3 |
1. | Maior Norbert - Maior Francesca Maria | Peugeot 208 R2 | Napoca Rally Academy | 1:00:37.8 | ||
2. | Teslovan Adrian - Cseh Vajk-Imre | Citroën DS3 R3T Max | 1:04:40.3 | |||
3. | Ene Laurențiu Gabriel - Barbu Bogdan | Ford Fiesta R2T19 | 1:06:49.4 |
1. | Badiu Raul - Fetean Rareș | Dacia Sandero | DTO Rally Team | 1:07:29.4 | ||
2. | Popa Dragoș - Colceriu Sorin | Dacia Sandero | Sibiu Racing Team | 1:12:07.4 | ||
3. | Supuran Victor - Pintilii Andrei George | Dacia Sandero | Napoca Rally Academy | 1:13:34.3 |
1. | Budai Andrei Mihai Dan - Budai Lucian Andrei | Suzuki Swift Sport MK5 | Sibiu Rally Team | 1:07:29.8 | ||
2. | Talașman Bogdan - Mitrașcă Andrei | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:08:34.1 | |||
3. | Ardelean Alexandru - Barbu Sebastian | Suzuki Swift Sport MK5 | Sibiu Racing Team | 1:10:13.5 |
1. | Csató Roland - Csikós Sándor | Suzuki Ignis Sport | 1:09:34.5 | |||
2. | Mircea Samuil - Dănilă Claudiu | Audi A3 TDI | 1:10:03.4 | |||
3. | Popa Paul - Csegzy László | Suzuki Swift Sport MK5 | Sibiu Racing Team | 1:11:46.9 |
1. | Supuran Victor - Pintilii Andrei George | Dacia Sandero | Napoca Rally Academy | 1:13:34.3 |
1. | Iliescu Adrian - Badea Rareș | Mitsubishi Lancer Evo VII | 1:05:30.1 | |||
2. | Nechifor Răzvan - Mag Levente | Mitsubishi Lancer Evo IX | 1:07:31.0 | |||
3. | Șimon Ionuț Teodor - Bindileu Alexandru | Seat Ibiza Cupra TDI | 1:08:33.2 |
Date was changed from 1.-2.5.2020 due COVID-19 situation and was organizated as Leg 2 and Raliul Brasov as Leg 1 in the same weekend.
Romania #4 • Romania FWD #4 • Romania Historic #4 • Romania Junior #4 • Romania RWD #4 • Dacia (RO) #4 • Suzuki (RO) #4 • Dacia Newcomer (RO) #4 • Romania Newcomer #4 • Romania (Gr.H) #4
12. 7. – 13. 7. 2019, Odorheiu Secuiesc • CS Maxx Racing • entries/finish - 58/49 • asphalt 121,65 km
1. | Tempestini Simone - Itu Sergiu | Hyundai i20 R5 | Napoca Rally Academy | 1:00:24.2 | ||
2. | Marișca Bogdan - Borbély Károly | Ford Fiesta R5 | Napoca Rally Academy | 1:01:46.1 | ||
3. | Gîrtofan Dan - Mârza Tudor-Septimiu | Škoda Fabia R5 | 1:02:02.9 |
1. | Tempestini Simone - Itu Sergiu | Hyundai i20 R5 | Napoca Rally Academy | 1:00:24.2 | ||
2. | Marișca Bogdan - Borbély Károly | Ford Fiesta R5 | Napoca Rally Academy | 1:01:46.1 | ||
3. | Gîrtofan Dan - Mârza Tudor-Septimiu | Škoda Fabia R5 | 1:02:02.9 |
1. | Maior Norbert - Maior Francesca Maria | Peugeot 106 | Napoca Rally Academy | 1:08:42.0 | ||
2. | Gheorghe Alexandru Marian - Solomon Ciprian | Peugeot 208 R2 | 1:09:46.1 | |||
3. | Georgescu Andrei Mircea - Balint Mihaela | Suzuki Swift Sport MK5 | Sibiu Racing Team | 1:10:54.5 |
1. | Wirtmann Ferenc - Kerekes József | Ford Escort RS 1800 MKII | 1:13:00.4 | |||
2. | Borbély Lőrincz Zoltán - Kovács Levente István | BMW 1602 | 1:17:21.5 | |||
3. | Alexandrescu Dorin Georgel - Moțescu Andrei Emilian | Volkswagen Golf I GTi 1.6 | 1:18:07.4 |
1. | Teslovan Adrian - Cseh Vajk-Imre | Citroën DS3 R3T Max | 1:07:21.1 | |||
2. | Cotuț Remus - Onofrei Mircea Florin | Ford Fiesta Mk6 ST | 1:07:30.0 | |||
3. | Manole Mihai - Dorca Florin | Renault Clio R3 | 1:08:08.1 |
1. | Pițigoi Alexandru - Bako Lorand | Porsche 911 GT3 | 1:02:08.7 | |||
2. | Faragó Richárd - Kis Péter | Lada VFTS | 1:26:48.9 |
1. | Mitre Andrei - Maior Robert | Dacia Sandero | Napoca Rally Academy | 1:19:04.6 | ||
2. | Balea Horea Alin - Luncan Mihai | Dacia Sandero | 1:19:13.3 | |||
3. | Procopiu Silviu - Stanciu Mihai | Dacia Sandero | 1:20:40.4 |
1. | Georgescu Andrei Mircea - Balint Mihaela | Suzuki Swift Sport MK5 | Sibiu Racing Team | 1:10:54.5 | ||
2. | Budai Andrei Mihai Dan - Budai Lucian Andrei | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:11:09.4 | |||
3. | Talașman Bogdan - Mitrașcă Andrei | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:13:36.1 |
1. | Georgescu Andrei Mircea - Balint Mihaela | Suzuki Swift Sport MK5 | Sibiu Racing Team | 1:10:54.5 | ||
2. | Tarța David Efraim - Gologan Georgiana | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:14:50.6 | |||
3. | Balea Horea Alin - Luncan Mihai | Dacia Sandero | 1:19:13.3 |
1. | Balea Horea Alin - Luncan Mihai | Dacia Sandero | 1:19:13.3 | |||
2. | Luca Artur - Căpeț Mihai Nicolae | Dacia Sandero | 1:23:20.0 | |||
3. | Popescu Florian Cornel - Gheondea Alexandru | Dacia Logan | 1:23:34.3 |
1. | Pițigoi Alexandru - Bako Lorand | Porsche 911 GT3 | 1:02:08.7 | |||
2. | Năstase Bogdan - Năstase Delia-Georgiana | Mitsubishi Lancer Evo IX | DTO Rally Team | 1:05:52.4 | ||
3. | Cotuț Remus - Onofrei Mircea Florin | Ford Fiesta Mk6 ST | 1:07:30.0 |
Romania #5 • Romania FWD #5 • Romania Historic #5 • Romania Junior #5 • Romania RWD #5 • Dacia (RO) #5 • Suzuki (RO) #5 • Dacia Newcomer (RO) #5 • Romania Newcomer #5 • Romania (Gr.H) #5
13. 7. – 14. 7. 2018, Odorheiu Secuiesc • CS Maxx Racing • entries/finish - 64/43 • asphalt 122,05 km
1. | Tempestini Simone - Itu Sergiu | Citroën DS3 R5 | Napoca Rally Academy | 1:00:37.5 | ||
2. | Marișca Bogdan - Itu Sebastian | Ford Fiesta R5 | Napoca Rally Academy | 1:01:30.5 | ||
3. | Tincescu Florin - Pop Alina Bianca | Abarth 124 Rally RGT | Napoca Rally Academy | 1:04:03.9 |
1. | Tempestini Simone - Itu Sergiu | Citroën DS3 R5 | Napoca Rally Academy | 1:00:37.5 | ||
2. | Marișca Bogdan - Itu Sebastian | Ford Fiesta R5 | Napoca Rally Academy | 1:01:30.5 | ||
3. | Tincescu Florin - Pop Alina Bianca | Abarth 124 Rally RGT | Napoca Rally Academy | 1:04:03.9 |
1. | Tincescu Florin - Pop Alina Bianca | Abarth 124 Rally RGT | Napoca Rally Academy | 1:04:03.9 | ||
2. | Budai Andrei Mihai Dan - Budai Lucian Andrei | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:11:09.3 | |||
3. | Gheorghe Alexandru Marian - Solomon Ciprian | Peugeot 208 R2 | 1:11:38.8 |
1. | Alexandrescu Dorin Georgel - Ancuta Cristian | Volkswagen Golf I GTi 1.6 | 1:19:36.6 | |||
2. | Borbély Lőrincz Zoltán - Kovács Levente István | BMW 1602 | 1:21:20.7 | |||
3. | Constantinescu Petru - Marginean Radu | Opel Ascona | 1:24:29.3 |
1. | Teslovan Adrian - Cseh Vajk-Imre | Citroën DS3 R3T Max | Omega Rally Team | 1:07:43.0 | ||
2. | Badiu Raul - Lazăr Gabriel | Suzuki Swift Sport MK5 | DTO - Tellur Rally Team | 1:07:52.9 | ||
3. | Szabó Csongor - Fetean Rareș | Ford Fiesta R2 | 1:08:05.4 |
1. | Tincescu Florin - Pop Alina Bianca | Abarth 124 Rally RGT | Napoca Rally Academy | 1:04:03.9 | ||
2. | Tajmel Tibor - Soós István | BMW M3 E36 | 1:14:15.6 |
1. | Mureșan Mihnea - Andreoiu Marcus | Dacia Sandero | Napoca Rally Academy | 1:12:19.4 | ||
2. | Popa Dragoș - Colceriu Sorin | Dacia Logan | 1:18:41.7 | |||
3. | Cărăgui Eugen - Fus Robert Patrick | Dacia Sandero | DTO - Tellur Rally Team | 1:20:21.8 |
1. | Badiu Raul - Lazăr Gabriel | Suzuki Swift Sport MK5 | DTO - Tellur Rally Team | 1:07:52.9 | ||
2. | Necula Radu - Temeș Adrian Flaviu | Suzuki Swift Sport MK5 | Omega Rally Team | 1:10:54.4 | ||
3. | Budai Andrei Mihai Dan - Budai Lucian Andrei | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:11:09.3 |
1. | Tajmel Tibor - Soós István | BMW M3 E36 | 1:14:15.6 | |||
2. | Vincze Emil-Csaba - Szabó Gergely | Ford Focus ST | 1:31:01.7 |
1. | Cărăgui Eugen - Fus Robert Patrick | Dacia Sandero | DTO - Tellur Rally Team | 1:20:21.8 | ||
2. | Melczer Cristian - Sipos Ervin | Dacia Sandero | 1:22:19.9 | |||
3. | Răducanu Ștefan Vlad - Mandu Laurențiu | Dacia Logan | 1:22:28.4 |
1. | Cărăgui Eugen - Fus Robert Patrick | Dacia Sandero | DTO - Tellur Rally Team | 1:20:21.8 | ||
2. | Melczer Cristian - Sipos Ervin | Dacia Sandero | 1:22:19.9 | |||
3. | Procopiu Silviu - Stanciu Mihai | Dacia Sandero | 1:23:54.0 |
1. | Barbu Sebastian - Banca Marc | Mitsubishi Lancer Evo VII | 1:04:24.3 | |||
2. | "Latyak" - Erdélyi Ágnes | Mitsubishi Lancer Evo VIII | 1:06:18.4 | |||
3. | Năstase Bogdan - Popidan Alexandru | Mitsubishi Lancer Evo IX | DTO - Tellur Rally Team | 1:07:01.8 |
Romania #5 • Romania FWD #5 • Romania Historic #5 • Romania Junior #5 • Romania RWD #5 • Dacia (RO) #5 • Suzuki (RO) #5 • Dacia Newcomer (RO) #5 • Romania Newcomer #5 • Romania (Gr.H) #5
14. 7. – 15. 7. 2017, Odorheiu Secuiesc • CS Maxx Racing • entries/finish - 49/40 • asphalt 122,33 km - (cancelled 29,05 km)
1. | Marișca Bogdan - Poenaru Carmen | Ford Fiesta R5 | Napoca Rally Academy | 49:58.7 | ||
2. | Gîrtofan Dan - Mârza Tudor-Septimiu | Škoda Fabia R5 | Prorally Team Brasov | 50:03.7 | ||
3. | Botka Dávid - Ferencz Ramón | Škoda Fabia R5 | 51:13.1 |
1. | Marișca Bogdan - Poenaru Carmen | Ford Fiesta R5 | Napoca Rally Academy | 49:58.7 | ||
2. | Gîrtofan Dan - Mârza Tudor-Septimiu | Škoda Fabia R5 | Prorally Team Brasov | 50:03.7 | ||
3. | Botka Dávid - Ferencz Ramón | Škoda Fabia R5 | 51:13.1 |
1. | Mureșan Mihnea - Hicea Andrei | Dacia Sandero | 58:10.0 | |||
2. | Budai Andrei Mihai Dan - Budai Lucian Andrei | Suzuki Swift Sport MK5 | 59:15.0 | |||
3. | Gheorghe Alexandru Marian - Solomon Ciprian | Dacia Sandero | 1:03:24.4 |
1. | Stanciu Gabriel Nicolae - Kovács Levente István | Ford Escort RS 2000 MKI | 1:02:09.7 | |||
2. | Constantinescu Petru - Boboia Mihail Alin | Opel Ascona B | 1:08:26.8 | |||
3. | Bucovicean Mirela - Gologan Georgiana | Ford Escort RS 2000 MKII | 1:10:18.0 |
1. | Răspopa Adrian - Diacu Cosmin Dumitru | Citroën DS3 R3T | 52:53.8 | |||
2. | Teslovan Adrian - Cseh Vajk-Imre | Citroën DS3 R3T | Omega Rally Team | 53:16.2 | ||
3. | Cotuț Remus - Onofrei Mircea Florin | Ford Fiesta Mk6 ST | 56:18.9 |
1. | Mureșan Mihnea - Hicea Andrei | Dacia Sandero | 58:10.0 | |||
2. | Ivan Viorel - Dumitru Gheorghe | Dacia Logan | 1:01:11.3 | |||
3. | Talașman Bogdan - Voinea Daniel | Dacia Logan | Omega Rally Team | 1:01:11.4 |
1. | Necula Radu - Temeș Adrian Flaviu | Suzuki Swift Sport MK5 | Omega Rally Team | 57:20.8 | ||
2. | Vrabie Bogdan - Lazăr Gabriel | Suzuki Swift Sport MK5 | 57:57.6 | |||
3. | Budai Andrei Mihai Dan - Budai Lucian Andrei | Suzuki Swift Sport MK5 | 59:15.0 |
1. | Mureșan Mihnea - Hicea Andrei | Dacia Sandero | 58:10.0 | |||
2. | Gheorghe Alexandru Marian - Solomon Ciprian | Dacia Sandero | 1:03:24.4 | |||
3. | Popa Dragoș - Colceriu Sorin | Dacia Logan | 1:04:17.8 |
1. | Mureșan Mihnea - Hicea Andrei | Dacia Sandero | 58:10.0 | |||
2. | Gheorghe Alexandru Marian - Solomon Ciprian | Dacia Sandero | 1:03:24.4 | |||
3. | Popa Dragoș - Colceriu Sorin | Dacia Logan | 1:04:17.8 |
1. | "Latyak" - Erdélyi Ágnes | Mitsubishi Lancer Evo VIII | 53:36.2 | |||
2. | Abraham Thomas - Abraham Norbert | Mitsubishi Lancer Evo III Kombi | Omega Rally Team | 56:02.3 | ||
3. | Cotuț Remus - Onofrei Mircea Florin | Ford Fiesta Mk6 ST | 56:18.9 |
Romania #8 • Romania 2WD #9 • Romania Junior #8 • Dacia (RO) #8 • Suzuki (RO) #8 • Dacia Newcomer (RO) #8 • Romania Newcomer #8 • Romania (Gr.H) #8
7. 10. – 8. 10. 2016, Odorheiu Secuiesc • CS Maxx Racing • entries/finish - 41/35 • gravel 121,76 km
1. | Tempestini Simone - Banca Marc | Citroën DS3 R3T Max | Napoca Rally Academy | 1:06:29.7 | ||
2. | Gîrtofan Dan - Mârza Tudor-Septimiu | Škoda Fabia R5 | 1:07:08.9 | |||
3. | Keleti Edwin - Avram Anton | Mitsubishi Lancer Evo X | BCR Rally Team | 1:08:00.3 |
1. | Tempestini Simone - Banca Marc | Citroën DS3 R3T Max | Napoca Rally Academy | 1:06:29.7 | ||
2. | Gîrtofan Dan - Mârza Tudor-Septimiu | Škoda Fabia R5 | 1:07:08.9 | |||
3. | Keleti Edwin - Avram Anton | Mitsubishi Lancer Evo X | BCR Rally Team | 1:08:00.3 |
1. | Tempestini Simone - Banca Marc | Citroën DS3 R3T Max | Napoca Rally Academy | 1:06:29.7 | ||
2. | Badiu Raul - Lazăr Gabriel | Dacia Logan | Sibiu Racing Team | 1:16:44.7 | ||
3. | Maior Norbert - Pop Alina Bianca | Dacia Sandero | Napoca Rally Academy | 1:17:42.4 |
1. | Tempestini Simone - Banca Marc | Citroën DS3 R3T Max | Napoca Rally Academy | 1:06:29.7 | ||
2. | Teslovan Adrian - Cseh Vajk-Imre | Citroën DS3 R3T | BCR Rally Team | 1:11:19.1 | ||
3. | Filip Alexandru - Beldie-Dobranici Mihaela Eva | Renault Clio RS R3T | 1:11:24.8 |
1. | Badiu Raul - Lazăr Gabriel | Dacia Logan | Sibiu Racing Team | 1:16:44.7 | ||
2. | Maior Norbert - Pop Alina Bianca | Dacia Sandero | Napoca Rally Academy | 1:17:42.4 | ||
3. | Mureșan Mihnea - Hicea Andrei | Dacia Sandero | 1:20:21.8 |
1. | Szabó Csongor - Maior Robert | Suzuki Swift Sport MK4 | Napoca Rally Academy | 1:17:32.2 | ||
2. | Cosma Vlad Matei - Hațegan Diana | Suzuki Swift Sport MK4 | 1:18:12.4 | |||
3. | Kelemen Peter Sandor - Molnár Gyula | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:19:05.4 |
1. | Mureșan Mihnea - Hicea Andrei | Dacia Sandero | 1:20:21.8 | |||
2. | Budai Andrei Mihai Dan - Budai Lucian Andrei | Ford Ka | 1:22:24.8 | |||
3. | Grigoriu Cătălin - Florea Lucian | Dacia Sandero | 1:23:15.2 |
1. | Mureșan Mihnea - Hicea Andrei | Dacia Sandero | 1:20:21.8 | |||
2. | Zaharia Dan - Itu Sebastian | Dacia Logan | 1:23:42.3 | |||
3. | Gîrtofan Andrei - Vraja Doru Călin | Dacia Logan | 1:23:54.5 |
1. | Abraham Thomas - Silasi Rares | Mitsubishi Lancer Evo III Kombi | BCR Rally Team | 1:14:23.6 | ||
2. | Dinu Dragoș - Solomon Ciprian | Mitsubishi Lancer Evo VIII | Sibiu Racing Team | 1:15:27.7 | ||
3. | Cotuț Remus - Onofrei Mircea Florin | Ford Fiesta Mk5 ST | 1:16:50.8 |
Romania #8 (coef 0.8) • Romania 2WD #8 • Romania Junior #8 • Dacia (RO) #8 • Suzuki (RO) #8 • Dacia Newcomer (RO) #8 • Romania Newcomer #8 • Romania (Gr.H) #8
9. 10. – 10. 10. 2015, Odorheiu Secuiesc • CS Maxx Racing • entries/finish - 46/39 • gravel 84,81 km
1. | Tempestini Simone - Pulpea Dorin | Ford Fiesta R5 | 53:15.4 | |||
2. | Gîrtofan Dan - Mârza Tudor-Septimiu | Škoda Fabia R5 | 54:20.4 | |||
3. | Szabó Gergely - Borbély Károly | Mitsubishi Lancer Evo IX R4 | 54:28.2 |
1. | Tempestini Simone - Pulpea Dorin | Ford Fiesta R5 | 53:15.4 | |||
2. | Gîrtofan Dan - Mârza Tudor-Septimiu | Škoda Fabia R5 | 54:20.4 | |||
3. | Szabó Gergely - Borbély Károly | Mitsubishi Lancer Evo IX R4 | 54:28.2 |
1. | Tempestini Simone - Pulpea Dorin | Ford Fiesta R5 | 53:15.4 | |||
2. | Tincescu Florin - Itu Sergiu | Subaru Impreza STi N15 | 56:56.6 | |||
3. | Maior Norbert - Pop Alina Bianca | Dacia Logan | 1:04:51.5 |
1. | Răspopa Adrian - Diacu Cosmin Dumitru | Citroën DS3 R3T | 1:00:36.8 | |||
2. | Cosma Vlad Matei - Hațegan Diana | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:03:00.9 | |||
3. | Ardelean Alexandru - Baltador Horațiu | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:03:09.6 |
1. | Maior Norbert - Pop Alina Bianca | Dacia Logan | 1:04:51.5 | |||
2. | Teslovan Adrian - Cseh Vajk-Imre | Dacia Logan | 1:04:55.8 | |||
3. | Drăgan Adrian - Brădățeanu Valentin | Dacia Logan | 1:06:45.1 |
1. | Cosma Vlad Matei - Hațegan Diana | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:03:00.9 | |||
2. | Ardelean Alexandru - Baltador Horațiu | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:03:09.6 | |||
3. | Stan Andrei - Bagiag Lucian | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:07:36.5 |
1. | Maior Norbert - Pop Alina Bianca | Dacia Logan | 1:04:51.5 | |||
2. | Nechifor Răzvan - Rusu Alexandru | Dacia Logan | 1:08:26.8 | |||
3. | Budai Andrei Mihai Dan - Budai Lucian Andrei | Ford Ka | 1:09:13.3 |
1. | Maior Norbert - Pop Alina Bianca | Dacia Logan | 1:04:51.5 | |||
2. | Ene Laurențiu Gabriel - Solomon Ciprian | Dacia Logan | 1:09:32.7 | |||
3. | Mitre Andrei - Căpeț Mihai Nicolae | Dacia Logan | 1:10:16.9 |
1. | Abraham Thomas - Silasi Rares | Mitsubishi Lancer Evo III Kombi | 1:01:33.4 | |||
2. | Kőházy Károly - Soós István | BMW M3 E36 | 1:06:17.9 | |||
3. | Budai Andrei Mihai Dan - Budai Lucian Andrei | Ford Ka | 1:09:13.3 |
Romania #7 (coef 1) • Romania 2WD #7 • Romania Junior #7 • Dacia (RO) #7 • Romania Newcomer #7 • Romania (Gr.H) #7
26. 9. – 27. 9. 2014, Odorheiu Secuiesc • CS Maxx Racing • entries/finish - 46/34 • gravel 111,59 km
1. | Botka Dávid - Mihalik Péter | Mitsubishi Lancer Evo IX R4 | 1:08:10.0 | |||
2. | Tempestini Marco - Avram Anton | Ford Fiesta R5 | Napoca Rally Team | 1:08:32.3 | ||
3. | Keleti Edwin - Csomortáni Botond | Ford Fiesta R5 | Colina Motorsport | 1:09:06.1 |
1. | Botka Dávid - Mihalik Péter | Mitsubishi Lancer Evo IX R4 | 1:08:10.0 | |||
2. | Tempestini Marco - Avram Anton | Ford Fiesta R5 | Napoca Rally Team | 1:08:32.3 | ||
3. | Keleti Edwin - Csomortáni Botond | Ford Fiesta R5 | Colina Motorsport | 1:09:06.1 |
1. | Budai Andrei Mihai Dan - Budai Lucian Andrei | Ford Ka | 1:24:25.8 | |||
2. | Lunguleac Octav - Rusu Alexandru | Dacia Logan | 1:26:19.8 |
1. | Răspopa Adrian - Diacu Cosmin Dumitru | Citroën DS3 R3T | 1:15:24.3 | |||
2. | Barbu Bogdan - Paler Petru | Dacia Logan | 1:21:21.9 | |||
3. | Gioarsă Sebastian - Itu Sebastian | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:22:05.1 |
1. | Barbu Bogdan - Paler Petru | Dacia Logan | 1:21:21.9 | |||
2. | Talașman Bogdan - Mitrașcă Andrei | Dacia Logan | 1:23:36.6 | |||
3. | Teslovan Adrian - Cseh Vajk-Imre | Dacia Logan | 1:25:39.6 |
1. | Ardelean Alexandru - Baltador Horațiu | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:23:13.8 | |||
2. | Talașman Bogdan - Mitrașcă Andrei | Dacia Logan | 1:23:36.6 | |||
3. | Budai Andrei Mihai Dan - Budai Lucian Andrei | Ford Ka | 1:24:25.8 |
1. | Banciu Dorin - Sandu Mihail Aurel | Toyota Celica GT-Four (ST205) | 1:19:38.8 | |||
2. | Băldescu Victor - Solomon Ciprian | Mitsubishi Lancer Evo VI | 1:20:07.6 | |||
3. | Neagoe Alin - Cotfas Adrian | Subaru Impreza | 1:20:49.6 |
No SS times for crew #111, just in final classification
Romania #9 (coef 0.8) • Romania 2WD #9 (coef 0.8) • Romania Junior #9 (coef 0.8) • Dacia (RO) #9 (coef 0.8) • Suzuki (RO) #9 (coef 0.8) • Romania Newcomer #9 (coef 0.8)
25. 10. – 26. 10. 2013, Odorheiu Secuiesc • CS Maxx Racing • entries/finish - 40/24 • gravel 88,03 km - (cancelled 16,02 km)
1. | Szabó Gergely - Borbély Károly | Mitsubishi Lancer Evo X R4 | Prodrive | 48:54.3 | ||
2. | Keleti Edwin - Csomortáni Botond | Mitsubishi Lancer Evo X | Colina Motorsport | 49:32.6 | ||
3. | Gîrtofan Dan - Berghea Adrian | Škoda Fabia S2000 | Prorally Team Brasov | 50:03.6 |
1. | Szabó Gergely - Borbély Károly | Mitsubishi Lancer Evo X R4 | Prodrive | 48:54.3 | ||
2. | Keleti Edwin - Csomortáni Botond | Mitsubishi Lancer Evo X | Colina Motorsport | 49:32.6 | ||
3. | Gîrtofan Dan - Berghea Adrian | Škoda Fabia S2000 | Prorally Team Brasov | 50:03.6 |
1. | Badiu Raul - Hulea Razvan | Dacia Logan | Rival Racing | 57:54.7 | ||
2. | Tirnovean Octavian - Porcișteanu Valentin | Dacia Logan | 1:01:27.1 | |||
3. | Olesch Raul - Nechita Denisa Adriana | Dacia Logan | Auto Blic | 1:05:09.2 |
1. | Răspopa Adrian - Grigoriu Cătălin | Citroën DS3 R3T | 54:25.2 | |||
2. | Filip Alexandru - Iancu Bogdan | Renault Clio R3 | 57:04.4 | |||
3. | Badiu Raul - Hulea Razvan | Dacia Logan | Rival Racing | 57:54.7 |
1. | Badiu Raul - Hulea Razvan | Dacia Logan | Rival Racing | 57:54.7 | ||
2. | Kelemen Peter Sandor - Maior Robert | Dacia Logan | 1:00:53.8 | |||
3. | Tirnovean Octavian - Porcișteanu Valentin | Dacia Logan | 1:01:27.1 |
1. | Radu-Arhire Madalin - Dumitriu Radu | Suzuki Swift Sport MK5 | Colina Motorsport | 59:28.2 | ||
2. | Bucur Călin - Baltador Horațiu | Suzuki Swift Sport MK5 | 1:01:42.7 | |||
3. | Gioarsă Sebastian - Magdaș Raluca | Suzuki Swift Sport MK5 | Danny Ungur Racing | 1:04:52.1 |
1. | Olesch Raul - Nechita Denisa Adriana | Dacia Logan | Auto Blic | 1:05:09.2 | ||
2. | Chirtes Andrei - Banca Marc | Dacia Logan | Motorhome | 1:15:55.6 | ||
3. | Lunguleac Octav - Iftimie Bogdan | Dacia Logan | 1:23:18.2 |
SS Satu Mare was shortened with 600m
Romania #8 • Romania Newcomer #8 • Romania (Gr.H) #8
4. 11. – 5. 11. 2005, Miercurea-Ciuc • Auto Club PRO-MOTOR HR • entries/finish - 40/20 • gravel 144,77 km
1. | Aur Constantin - Berghea Adrian | Mitsubishi Lancer Evo VII | 1:31:51.8 | |||
2. | Marișca Bogdan - Itu Sebastian | Mitsubishi Lancer Evo VII | 1:32:17.6 | |||
3. | Grigorescu George - Hanganu Mihai | Subaru Impreza STi N11 | 1:34:27.0 |
1. | Aur Constantin - Berghea Adrian | Mitsubishi Lancer Evo VII | 1:31:51.8 | |||
2. | Marișca Bogdan - Itu Sebastian | Mitsubishi Lancer Evo VII | 1:32:17.6 | |||
3. | Grigorescu George - Hanganu Mihai | Subaru Impreza STi N11 | 1:34:27.0 |
1. | Herăscu Marius - Manea Marius | Renault Clio RS | 2:00:17.6 |
1. | Graef Gunther - Iancu Bogdan | Toyota Celica | 1:40:58.2 | |||
2. | Mihalache Manuel - Hangu Florin | Mitsubishi Lancer Evo VII | 1:41:48.7 | |||
3. | Berari Cătălin - Lăzărescu Mihăiță | Mitsubishi Lancer DE | 1:44:02.1 |
Romania #8 • Romania Newcomer #8 • Romania (Gr.H) #8
27. 8. – 28. 8. 2004, Odorheiu Secuiesc • Auto Club PRO-MOTOR HR • entries/finish - 45/28 • gravel 117,65 km
1. | Gîrtofan Dan - Pulpea Dorin | Seat Cordoba WRC | Balkan Racing | 1:16:44.2 | ||
2. | Ilina Emanuel - Câmpeanu Flavius | Mitsubishi Lancer Evo VI | 1:17:20.3 | |||
3. | Preda Romulus Lucian - Sandu Mihail Aurel | Mitsubishi Carisma GT Evo V | 1:17:46.9 |
1. | Ilina Emanuel - Câmpeanu Flavius | Mitsubishi Lancer Evo VI | 1:17:20.3 | |||
2. | Preda Romulus Lucian - Sandu Mihail Aurel | Mitsubishi Carisma GT Evo V | 1:17:46.9 | |||
3. | Marișca Bogdan - Itu Sebastian | Mitsubishi Lancer Evo VI | 1:17:55.6 |
1. | Mitroi Alexandru - Hangu Florin | Honda Civic | 1:29:46.3 | |||
2. | Banciu Dorin - Mârza Tudor-Septimiu | Renault Mégane | 1:35:09.5 | |||
3. | Tapu Mircea - Gaucan Ioan | Renault Clio | 1:36:02.9 |
1. | Graef Gunther - Iancu Bogdan | Toyota Celica | 1:27:46.5 | |||
2. | Strak Florin - Dorus Silviu | Audi 90 Quattro | 1:39:42.1 | |||
3. | Savu Ciprian - Dimitriu Victor | Volkswagen Golf II | 1:44:40.8 |
Dan Gîrtofan (driver of crew #2) was disqualified from the rally because of a breach of an article, he was reintroduced after he made an appeal in this way, but at the end of the season he did not received the points for this specific round (8th)
Romania #9 • Romania Newcomer #9 • Romania (Gr.H) #9
10. 10. – 12. 10. 2003, Odorheiu Secuiesc • Auto Club PRO-MOTOR HR • entries/finish - 43/25 • gravel 117,65 km
1. | Marișca Bogdan - Itu Sebastian | Mitsubishi Lancer Evo VI | 1:15:22.1 | |||
2. | Ungur Daniel - Jucan Petru | Mitsubishi Lancer Evo VI | 1:16:27.8 | |||
3. | Morar Dan George - Dumbravan Virgiliu | Mitsubishi Lancer Evo VI | 1:16:38.4 |
1. | Marișca Bogdan - Itu Sebastian | Mitsubishi Lancer Evo VI | 1:15:22.1 | |||
2. | Ungur Daniel - Jucan Petru | Mitsubishi Lancer Evo VI | 1:16:27.8 | |||
3. | Morar Dan George - Dumbravan Virgiliu | Mitsubishi Lancer Evo VI | 1:16:38.4 |
1. | Moczas Csaba Josef - Szekely Zsolt Denes | Audi 90 Quattro | 1:32:42.7 | |||
2. | Badina Eugen - Badina Aurelian | Renault Clio | 1:34:04.3 | |||
3. | Porcișteanu Valentin - Dobre Dan | Dacia Nova | 1:38:03.1 |
1. | Radu Gheorghe - Mărgescu Dan | Aro 10 Super Rally | 1:31:58.7 | |||
2. | Vajda Zsolt - Nastor Ion | Peugeot 205 | 1:32:13.5 | |||
3. | Nicolaescu Cătălin - Tentu Sorin | Aro 10 Super Rally | 1:32:24.3 |
Romania #10 • Romania Newcomer #10 • Romania (Gr.H) #10
25. 10. – 27. 10. 2002, Odorheiu • Auto Club PRO-MOTOR HR • entries/finish - 42/25 • gravel 112,10 km
1. | Marișca Bogdan - Itu Sebastian | Mitsubishi Lancer Evo VI | BMP Motorsport | 1:11:38.4 | ||
2. | Ilina Emanuel - Câmpeanu Flavius | Mitsubishi Lancer Evo VI | 1:11:56.8 | |||
3. | Morar Dan George - Cîmpeanu Laurențiu | Mitsubishi Lancer Evo VI | 1:12:18.5 |
1. | Marișca Bogdan - Itu Sebastian | Mitsubishi Lancer Evo VI | BMP Motorsport | 1:11:38.4 | ||
2. | Ilina Emanuel - Câmpeanu Flavius | Mitsubishi Lancer Evo VI | 1:11:56.8 | |||
3. | Morar Dan George - Cîmpeanu Laurențiu | Mitsubishi Lancer Evo VI | 1:12:18.5 |
1. | Erőss István - Görbe Károly | Dacia Nova | 1:35:22.2 | |||
2. | Ciobotaru Ciprian - Ulmanu Valentin | Ford Escort RS Cosworth | 1:36:07.3 |
Romania #10
26. 10. – 27. 10. 2001, Odorheiu Secuiesc • Auto Club PRO-MOTOR HR • entries/finish - 24/16 • gravel
1. | Marișca Bogdan - Itu Sebastian | Mitsubishi Lancer Evo VI | ||||
2. | Leu Mihai - Solomon Ciprian | Mitsubishi Lancer Evo | ||||
3. | Grigorescu George - Dumitriu Radu | Renault Mégane Maxi |
Romania #7
27. 10. – 29. 10. 2000, Odorheiu Secuiesc • Auto Club PRO-MOTOR HR • entries/finish - 29/16 • gravel
1. | Göllner Heinz - Itu Sorin | Mitsubishi Lancer Evo VI | ||||
2. | Toma Dorin - Banca Dacian | Ford Escort RS Cosworth | ||||
3. | Ungur Daniel - ? | Ford Escort RS Cosworth |
Romania #6 • Romania (Gr.H) #6
15. 10. – 17. 10. 1999, Odorheiu Secuiesc • Auto Club PRO-MOTOR HR • entries/finish - 29/18 • gravel
1. | Aur Constantin - Boboescu Dumitru | Toyota Celica Turbo 4WD | ||||
2. | Gîrtofan Dan - ? | Subaru Impreza | ||||
3. | Toma Dorin - ? | Ford Escort RS Cosworth |
Romania #8 • Romania (Gr.H) #8
16. 10. – 18. 10. 1998, Băile Tușnad • Auto Club PRO-MOTOR HR • entries/finish - 30/17 • asphalt - gravel
1. | Aur Constantin - Boboescu Dumitru | Toyota Celica Turbo 4WD | 1:18:37.5 | |||
2. | Toma Dorin - Banca Dacian | |||||
3. | Grigorescu George - Dumitriu Radu | Renault Clio Maxi |
1. | Aur Constantin - Boboescu Dumitru | Toyota Celica Turbo 4WD | 1:18:37.5 |
Romania #2
31. 5. – 1. 6. 1997, Miercurea Ciuc • Auto Club PRO-MOTOR HR • entries/finish - 8/7 • gravel
1. | Aur Constantin - Boboescu Dumitru | Toyota Celica Turbo 4WD | 1:30:29 | |||
2. | Grigorescu George - Dumitriu Radu | Renault Clio Maxi | 1:34:37 | |||
3. | Nuta Voda Florin - ? | Audi Coupé S2 |
1. | Aur Constantin - Boboescu Dumitru | Toyota Celica Turbo 4WD |
Romania #3 • Romania Cup
7. 6. – 9. 6. 1996, Miercurea Ciuc • Auto Club PRO-MOTOR HR • entries/finish - 31/21 • gravel
1. | Grigorescu George - Dumitriu Radu | Renault Clio Williams | 1:10:09 | |||
2. | Graef Gunther - ? | Ford Escort RS Cosworth | 1:10:38 | |||
3. | Toma Dorin - Banca Dacian | 1:10:39 |
1. | Grigorescu George - Dumitriu Radu | Renault Clio Williams | 1:10:09 |
Only cars with FIA homologation were allowed to participate in the national round. The rally counted also as round of Romania Cup, were the winner was the crew of Constantin Rusu și Florin Hangu
Romania #4
20. 7. – 22. 7. 1989, Mircurea Ciuc • entries/finish - 84/48 • gravel 200.00 km
1. | Balint Ludovic - Zarnescu Constantin | Dacia 1310 | 2:20:00 | |||
2. | Vasile Stefan - Scobai Ovidiu | 2:20:35 | ||||
3. | Gajdo Emeric - Gajdo Stefan | 2:22:37 |
Romania #3
15. 7. – 17. 7. 1988, Mircurea Ciuc • entries/finish - 67/51 • gravel
1. | Balint Ludovic - Zarnescu Constantin | Dacia 1400 Sport | 1:21:19 | |||
2. | Vasile Stefan - Scobai Ovidiu | Dacia 1400 Sport | 1:21:56 | |||
3. | Malaut Ionel - Ionescu Dan | Dacia 1310 | 1:25:00 |
Romania
17. 7. – 18. 7. 1987, Mircuera Ciuc • entries/finish - 60/32 • gravel
1. | Malaut Ionel - Ionescu Dan | Dacia 1310 | ||||
2. | Mateescu Florentin - Motoc Cornel | Dacia 1310 | ||||
3. | Bucur Mircea - Moldovan Alexandru | Dacia 1310 |
Romania #5
25. 7. – 26. 7. 1986, Mircurea Ciuc • entries/finish - 135/79 • gravel 152.00 km
1. | Costinean Mihai - Rosca Eugen | Dacia 1310 | ||||
2. | Andrei Nicolae - Amarica Dan | Dacia 1310 | ||||
3. | Malaut Ionel - Ionescu Dan | Dacia 1310 |
Romania #4
28. 9. – 29. 9. 1985, Mircurea Ciuc • entries/finish - 87/? • gravel
1. | Balint Ludovic - Banca Dacian | Dacia 1410 | 1:28:10 | |||
2. | Vasile Stefan - Scobai Ovidiu | Dacia 1410 | 1:30:14 | |||
3. | Nuta Voda Florin - Dumitriu Radu | Dacia 1310 |
Romania #6
28. 9. – 29. 9. 1984, Mircurea Ciuc • entries/finish - ?/? • gravel
1. | Urdea Gheorghe - Marica Dana | Dacia 1310 |
Romania
28. 10. – 29. 10. 1983, Miercurea Ciuc • Auto Club PRO-MOTOR HR • entries/finish - 75/41 • gravel 149.00 km
1. | Urdea Gheorghe - Banca Dacian | Dacia 1310 |
Romania #7
8. 10. – 9. 10. 1982, Mircuera Ciuc • Auto Club PRO-MOTOR HR • entries/finish - 82/61 • gravel 82.00 km
1. | Balint Ludovic - Zarnescu Constantin | Dacia 1300 | 58:20 | |||
2. | Vasile Stefan - Malaut Ionel | Dacia 1300 | 1:00:43 | |||
3. | Ilioaea Mircea - Panaite Mircea | Dacia 1300 | 1:03:39 |