Print
  • lang
  • lang
  • lang
  • lang
  • lang
  • lang
  • lang
  • lang
  • lang
  • lang
'

65. Rally Sweden 2017

9. 2. – 12. 2. 2017, Karlstad, Torsby • snow - ice 331,74 km - (cancelled 31,60 km) • Other years
WRC #2WRC 2 #2WRC Trophy #2WRC 3 #2

Info

SS18
#14
flagØstberg Mads - Fløene Ola
"We hit something on the fast section. I thought we had a puncture but it seems it was more serious. " / "V rychlé pasáži jsme něco trefili, nejprve jsem si myslel, že je to jen defekt, je to ale něco víc."
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"I tried. Again, it's a shame and I'm really disappointed for the team. I was leading again, with a huge advantage then a small mistake cost us the win again." / "Je to škoda pro celý tým. Vedli jsme s velkým náskokem a malá chyba nás opět stále vítězství."
#7
flagMeeke Kris - Nagle Paul
"I had to wait and see if I had grip and I could go. I felt some so I decided to go. Another difficult weekend we have a lot of work to do." / "Čekal jsem, jaký bude grip, když jsem cítil, že je, tak jsem útočil. Máme za sebou další náročný víkend a hodně práce před sebou."
#32
flagTidemand Pontus - Andersson Jonas
"Fantastic, thanks to the team and everyone around me - this is absolutely one of the highlights of my career!" / "Skvělé, díky týmu a všem okolo, tohle je jeden z mých nejlepších okamžiků mé kariéry."
#15
flagLefebvre Stéphane - Moreau Gabin
"It was a very good weekend for us - which was all about gaining experience. We improved step-by-step and weren't that far off the pace of the 2017 cars." / "Pro nás dobrý víkend, bylo to o získávání zkušeností krok po kroku a nebyli jsme daleko od rychlosti aut specifikace 2017."
#4
flagPaddon Hayden - Kennard John
"It was important to get some miles on the car. There's more to come, we know where we can improve." / "Bylo důležité najet co nejvíce kilometrů v autě, víme, kde se můžeme zlepšit."
#8
flagBreen Craig - Martin Scott
"Difficult. Okay, fifth place here is perhaps less spectacular than what we did in Monte. We have a bit of work to do but I have absolute faith in the guys back at the factory. This car has so much potential. I really think we can make something special." / "Páté místo tady asi nevypadá tak zajímavě. Musíme ještě zapracovat, ale absolutně věřím týmu, auto má velký potenciál."
#6
flagSordo Dani - Martí Marc
"We couldn't match the pace of Thierry here and we didn't want to risk the manufacturers' points." / "Na Thierryho jsme tu neměli a nechtěli jsme riskovat body pro tým."
#1
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
"It's been a tough weekend so to finish on the podium is great. Some good points for the championship and that's what matters the most." / "Náročný víkend, takže stupně vítězů jsou dobré. Máme dobré body pro šampionát a to je hlavní."
#2
flagTänak Ott - Järveoja Martin
"I stalled the engine in a junction and stopped for some time," he explains. "Generally a good weekend. I've got a good feeling from Sweden and and will have another good push in Mexico. It's been a good start to the season." / "Na zkoušce mně zhasl motor. Jinak dobrý víkend, mám z něj dobrý pocit a v Mexiku budeme znovu tlačit."
#10
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"It's amazing! A new team, a new car, our second rally and we've won. I have no words to describe it - I'm so emotional. I drove my best Power Stage EVER with the Toyota Yaris. We are at a good level - now we go forward and it gets more difficult. The championship is interesting. Mexico is next and we have to work hard but I'm very motivated to keep the fight on!" / "Je to úžasné. Nový tým, nové auto, druhé soutěž a hned vítězství. Nemám slov, jak to popsat. Jel jsem svoji nejlepší powerstage. Šampionát teď bude zajímavý, čeká nás Mexiko, ale mám velkou moti
SS17
#15
flagLefebvre Stéphane - Moreau Gabin
"Another clean one. More slippery than the first pass. No mistakes here. Not bad." / "Klouže to víc než v prvním průjezdu, ale jel jsem bez chyb."
#7
flagMeeke Kris - Nagle Paul
spun / udělal hodiny
#4
flagPaddon Hayden - Kennard John
"We're trying some new things with the car now, playing with settings to try and learn more about it." / "Trochu si teď hrajeme s nastavením vozu, abychom ho lépe poznali."
#3
flagEvans Elfyn - Barritt Daniel
"We had some parts in the car and we were able to change them before the stage. It's all sorted." / "Měli jsme nějaké náhradní díly v autě a ten problém jsme vyřešili."
#8
flagBreen Craig - Martin Scott
"We seem to struggle with the car in the second pass. I'm a little bit lost, that's how it is." / "Zdá se, že auto není nastavené dobře na druhé průjezdy."
#6
flagSordo Dani - Martí Marc
"The rear was moving a lot. Really difficult to drive. We have two new tyres for the Power Stage, we'll see how we go there but I don't want to risk my fourth place." / "Zadek vozu nám hodně utíká, těžko se to řídí. Máme v záloze dvě nové pneu pro powerstage, ale nechci riskovat čtvrté místo."
#1
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
"For sure there is nothing to catch in the overall standings so we took it easy here. We will try on the Power Stage. If we can get two points it would be good for us." / "Teď už není o co jet v celkovém pořadí, tak jsme jeli na pohodu. Zkusíme to na powerstage, dva body z ní by byly dobré."
#2
flagTänak Ott - Järveoja Martin
"I have no choice but to settle for second. I'm trying my best but we're just not competitive enough today." / "Nedá se nic dělat, jedu jak nejlépe umím, ale dnes je to málo."
#10
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"It was a good stage again. I really enjoyed it. The best stage on the rally. A really nice ice layer with nice grip. Now we just need to go and stay cool on the last stage and try and enjoy it." / "Tuhle zkoušku mám rád, je to nejlepší zkouška celé soutěže. Hezký ledový povrch. Teď musíme udržet chladnou hlavu před poslední zkouškou."
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"We have only one goal today: five points on the Power Stage. I think our tyres should be good enough to go for a big push. I hope to get a minimum of two points." / "Dnes máme jediný cíl - 5 bodů z powerstage. Pneumatiky by měly být pošetřeny na maximální útok."
#14
flagØstberg Mads - Fløene Ola
"The set-up changes we made overnight haven't worked so well." / "Změny, co jsme udělali přes noc, moc nefungují."
#11
flagHänninen Juho - Lindström Kaj
"I hit a bridge a little bit on the right side. No big damage." / "Pravou stranou jsem trefil mostek, ale žádné velké poškození."
#32
flagTidemand Pontus - Andersson Jonas
"Everything is under control. An incredible stage, I would have liked to have driven flat out." / "Úžasná zkouška, škoda, že jsem ji nemohl jet naplno."
#31
flagSuninen Teemu - Markkula Mikko
"It would be good to get P2 but it won't be easy - Veiby is close behind and it's easy to lose time in the ruts here." / "Bylo by dobré dojet druhý, ale nebude to lehké, Veiby je kousek za námi."
SS16
#7
flagMeeke Kris - Nagle Paul
"Not so bad, quite a good pace but there's a little loose snow on top. We're still learning - still trying to improve." / "Nebylo to špatné, ale je tam čerstvý sníh na povrchu. Stále se učíme."
#15
flagLefebvre Stéphane - Moreau Gabin
"Not such a good one." / "Nebylo to dobré."
#4
flagPaddon Hayden - Kennard John
"Visibility in the the early morning light isn't great but it's a pleasure to drive in these conditions." / "Viditelnost není po ránu dobrá, ale jinak je radost jet v těchto podmínkách."
#3
flagEvans Elfyn - Barritt Daniel
"I don't know, it happened close to the start." / "Nevím, co je s motorem, stalo se to hned po startu."
#8
flagBreen Craig - Martin Scott
"Quite a good start. We made some changes to the set-up in service and they have made a good difference. I'm happy with that." / "Docela dobrý start. Udělali jsme v servisu nějaké změny a je to dobrá změna."
#6
flagSordo Dani - Martí Marc
"It was good, I didn't take a lot of risks. I tried to drive well - perhaps I was too careful in places." / "Snažím se jet dobře a neriskovat, ale místy jsem byl asi moc opatrný."
#1
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
"A stupid mistake on the first corner. I cut it, caught a snow bank and spun. I struggled a bit to restart. After I took it easy because I knew it was over. It's a shame. I wanted to push this morning. It would have been difficult but that's life." / "Hloupá chyba v první zatáčce, moc jsem katnul zatáčku a sníh mě poslal do hodin. Pak už jsem jel na pohodu, protože vím, že boj o vítězství je pryč. Škoda, chtěl jsem po ránu tlačit. To je život."
#2
flagTänak Ott - Järveoja Martin
"It's a big fight but I'm not happy in the fast sections, the car want to spin all the time. We need to speak to the engineers." / "Je to boj, ale nejsem spokojen s autem v rychlým pasážích auto se chce stále přetáčet do hodin. Musíme se poradit s techniky."
#10
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"I am amazed. I have a very good feeling, the car felt amazing me and Miikka are relaxed - it all came together. Last night I had a good chat with Tommi Makinen, he told me to go out there and focus on the driving, to forget about the set up, just go and drive." / "Jde to všechno dohromady - mám dobrý pocit, Miikka je v pohodě. V noci jsem měl rozhovor s Tommi Mäkinenem, řekl mně, abych sem prostě přišel, zapomněl na nějaká nastavení a prostě jel."
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"There is only one objective for us today which is to get points on the Power Stage. I'm driving to save my tyres." / "Dnes mně jde pouze o to získat body na Powerstage, takže jedu tak, abych šetřil pneumatiky."
#14
flagØstberg Mads - Fløene Ola
"My pace notes were really bad in here - sometimes too fast and sometimes too slow. I had no confidence in them." / "Mám na tuhle zkoušku hodně špatný rozpis, místy rychlý a místy pomalý. Nevěřím mu."
#32
flagTidemand Pontus - Andersson Jonas
"Very, very safe. A fantastic stage." / "Hodně opatrně, zkouška je fantastická."
#31
flagSuninen Teemu - Markkula Mikko
"Pretty good for me. A few soft brakings before junctions but otherwise okay." / "Pro mě dobré. Před odbočením jsem brzdil na jistotu, jinak ok."
#34
flagVeiby Ole Christian - Skjærmoen Stig Rune
"I tried, but I'm not sure what to say. In the fast sections I was not so fast, but it felt good in the slower sections. There are still two stages to go, he can make a mistake, we will try to catch him." / "Zkusil jsem to, ale nevím co říct. V rychlých úsecích jsem nebyl dost rychlý, naopak v pomalých pasážích jsem se cítil dobře. Suninen stále může udělat chybu."
#61
flagCook Louise - Davis Stefan
"Perfect car ready to go, team worked all night. Not allowed to run because our spare seat brackets are the wrong ones. They are homologated for the seat, tested by the FIA with the seat they are a stronger bracket but they are not in the homologation papers for the car."
SS15
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
lost wheel / urazil kolo
SS14
#15
flagLefebvre Stéphane - Moreau Gabin
"A bit better but the snow felt strange compared to the first pass. The first time for me in these conditions." / "Sníh je oproti prvnímu průjezdu takový divný. Pro mě je to novinka."
#3
flagEvans Elfyn - Barritt Daniel
"I didn't have any grip at all. A very difficult stage." / "Nemám žádný grip."
#8
flagBreen Craig - Martin Scott
"I'm really struggling with the rear of the car. Trying to carry some good speed in places but the rear is trying to get past me in others." / "Bojuji s nastavením zadní části vozu."
#6
flagSordo Dani - Martí Marc
"No grip but I had to keep the speed up because Breen is getting close." / "Musím jet stále rychle, protože Breen je blízko."
#2
flagTänak Ott - Järveoja Martin
"Wide on one corner near the end but a good clean run. I saw [Meeke's co-driver] Paul in the stage waving at us to slow down." / "Ke konci jsem byl jednou širší, jinak dobrý. Paul Nagle na nás mával, abychom zpomalili."
#10
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"The tyres were maybe too worn I couldn't get the feeling. Also Kris Meeke was off the road and I had to slow down." / "Pneu už mám asi moc zničené, neměl jsem na zkoušce správný pocit. A také jsem zpomalil u Meeka."
#7
flagMeeke Kris - Nagle Paul
"The rear snapped away from me coming into a left-hander and I couldn't turn in. Thanks to the spectators for helping us." / "Před levou zatáčkou mi utekl zadek a už nešlo zatočit. Díky divákům za pomoc."
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"That's a surprise to be honest. I didn't push. I drove well but I was disturbed by a strange smell in the car - the screen heater I think." / "Upřímně jsem překvapen, že jsem nejrychlejší, netlačil jsem. Jen mě rozptyloval smrad v autě, asi vyhřívání okna."
#14
flagØstberg Mads - Fløene Ola
Colin's Crest jump of 44 metres. "I missed the corner before and lost some speed! Of course I wanted it [the record] - I was thinking about the jump all the way through. This is the most important thing in the world now. I couldn't stand up to the pressure, apparently!" / 44 metrů na skoku. "Nevyšla mně zatáčka před skokem a ztratil rychlost. Samozřejmě bych chtěl rekord, myslel jsem na to celou dobu. To je ta nejdůležitější věc na světě."
#31
flagSuninen Teemu - Markkula Mikko
"It was okay, one small mistake but an okay time. The jump was fine - we have these everywhere in Finland." / "Jedna chyba, jinak ok. Skok byl fajn, ale takových my ve Finsku máme."
#34
flagVeiby Ole Christian - Skjærmoen Stig Rune
"My driving changes are working well since service. There are still some seconds to go to catch Suninen but we will keep going." / "Změna jízdního stylu po servisu se vyplácí. Ještě jsou tam nějaké vteřiny na Suninena."
SS13
#15
flagLefebvre Stéphane - Moreau Gabin
"I hit a snow bank in the last corner and lost 20 or 30 seconds." / "V poslední zatáčce jsem byl v bariéře a ztratil jsem 20-30 vteřin."
#3
flagEvans Elfyn - Barritt Daniel
"It was okay, but there's pretty much a defined line now - and if you drive off it it's very slippery." / "Pokud se dostanete mimo vyjetou stopu, tak to hodně klouže."
#8
flagBreen Craig - Martin Scott
"It was a bit better than this morning. Another stage without any mistakes so we can be happy with that." / "Lepší než ráno. Další zkouška bez chyby, takže můžeme být spokojeni."
#6
flagSordo Dani - Martí Marc
"A nice stage. Very fast. I like it." / "Hezká zkouška, rychlá, mám to rád."
#4
flagPaddon Hayden - Kennard John
"It's much easier with some power steering - it feels like I have a feather at my finger tips. Trying now to get a good rhythm and have some fun." / "S posilovačem řízení je to mnohem snazší. Snažím se vrátit do tempa."
#1
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
"The grip is getting better and better. There's more gravel too, but not enough to badly affect the tyres." / "Grip je lepší a lepší. Už je tam i šotolina, ale ne tolik, aby to mělo vliv na pneumatiky."
#7
flagMeeke Kris - Nagle Paul
"Like before we struggled on the downhill section to the finish. I tried to improve my speed there but not enough." / "Stejně jako předtím nám nešla sekce s kopce dolů do cíle. Snažil jsem se zrychlit, ale není to o tolik."
#2
flagTänak Ott - Järveoja Martin
"Really good grip and I'm trying my best. It's difficult because everybody is trying. Can I catch Jari-Matti? I'll keep pushing and see what happens." / "Jestli mohu dojet Jariho? Pojedu stále naplno a uvidíme."
#10
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"I'm happy about that. A good stage, but the downhill section was very difficult on the loose now - I thought I had a puncture." / "Jsem spokojen. Ta sekce s kopce dolů byla náročná, je tam hodně sněhu a já myslel, že máme defekt."
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"The stage went well. The car was moving a bit at the rear with the extra weight of the second tyre but the grip is huge. I will be fine." / "Auto sice vzadu odskakuje, protože vezeme dvě rezervy, ale grip je výborný."
#14
flagØstberg Mads - Fløene Ola
"Not the worst activity for a Saturday is it?" / "Na sobotu to není nejhorší aktivita, ne?"
#37
flagBertelli Lorenzo - Scattolin Simone
"Same problem with the engine that we had before service - no power." / "Stejný problém jako před servisem, motor nejede."
#32
flagTidemand Pontus - Andersson Jonas
"It was a nice stage. Good grip and fantastic stage - a lot of people." / "Hezká zkouška a hodně lidí."
#34
flagVeiby Ole Christian - Skjærmoen Stig Rune
"I changed my driving style a bit here and it seems to work." / "Změnil jsem styl jízdy trochu a asi to funguje."
SS11
#15
flagLefebvre Stéphane - Moreau Gabin
"Very slippery on the fresh snow - wheel spin all the way through. A few changes to the pace notes for next time." / "Na tom čerstvém sněhu to hodně klouže. Na druhý průjezd jsme udělali několik změn v rozpisu."
#3
flagEvans Elfyn - Barritt Daniel
"Really really difficult. I struggled for grip again." / "Hodně těžké, chybí mně grip."
#8
flagBreen Craig - Martin Scott
"No mistakes all morning and that's a big improvement over yesterday." / "Během rána jsem neudělal jedinou chybu, což je oproti včerejšku zlepšení."
#6
flagSordo Dani - Martí Marc
"I could do a bit better in here I think but I enjoyed it a lot. Feeling really good." / "Šlo to zajet ještě o trochu lépe, ale užíval jsem si to. Mám výborný pocit."
#4
flagPaddon Hayden - Kennard John
"With these wider cars it's like wrestling a 400lb lion - and I'm coming off second best." / "S těmito širokými auty je to bez posilovače jako zvedat dvěstěkilového lva."
#1
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
"Much better than yesterday. We try as hard as we can. I think quite a good loop. We keep pushing." / "Mnohem lepší než včera."
#7
flagMeeke Kris - Nagle Paul
"A bit better here than the previous stage but I'm disappointed with my morning. I chose my rhythm but it wasn't quick enough." / "Trochu lepší než předtím, ale s ránem nejsem spokojen. Jel jsem svoje tempo, ale není dostatečně rychlé."
#2
flagTänak Ott - Järveoja Martin
"Very consistent conditions and a big battle. It needs to be perfect and so far we have done a really clean job." / "Podmínky jsou hodně stálé. Je třeba jet dokonale a nám se to zatím daří."
#10
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"A really nice run, I couldn't do better but I made a mistake taking two spares this morning. I'm carrying too much weight at the back and that slows me in the long corners." / "Nešlo zajet lépe. Ale ráno jsem udělal chybu, když jsem si vzal dvě rezervy. Mám moc těžký zadek a zpomaluje mě to v dlouhých zatáčkách."
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"With our lead we took it a bit more steady. This is the first time I didnlt really jump over Colin's Crest, but we didn't want to take any risks. I'm controlling." / "S naším náskokem jedu v klidu. To je snad poprvé, co jsem pořádně neskočil na Colin Crestu, ale nechceme riskovat."
#14
flagØstberg Mads - Fløene Ola
"I enjoyed it. Quite difficult to handle this big wide car on the narrow section at the beginning but on the wider road it's fantastic." / "S těmito novými širokými auty není lehké jet v úzkých místech, ale na širokých je to fantastické."
#11
flagHänninen Juho - Lindström Kaj
"The car is good. Maybe I will change the set-up in service to get more confidence in the slow places." / "Asi změním v servisu nastavení, abych si více věřil v pomalých úsecích."
#37
flagBertelli Lorenzo - Scattolin Simone
"We were down on power for the first six or seven kilometres, the engine lost a cylinder. We were going to stop but it cleared and we carried on." / "6-7 kilometrů jsme jeli na 3 válce, pak jsem zastavili a po resetu se to chytlo."
#32
flagTidemand Pontus - Andersson Jonas
"It was okay. Nice and steady. A bit wide in some corners but a nice stage, I enjoyed it." / "Místy až moc ze široka, ale užívám si to."
#31
flagSuninen Teemu - Markkula Mikko
"Okay, no big mistakes. We try to improve. Nice to have a tight fight - you need to be on your limits." / "Žádné velké chyby, snažíme se zlepšovat. Hezký těsný souboj, je třeba jet na limitu."
#34
flagVeiby Ole Christian - Skjærmoen Stig Rune
"Quite difficult this one. Very special and tricky. I did my best, these other guys were quite fast." / "Docela náročná zkouška. Snažil jsem se jet co nejlépe, ale i ostatní jeli rychle."
SS10
#15
flagLefebvre Stéphane - Moreau Gabin
"Not easy. Some places very slippery. Five or six centimeters of fresh snow I think but more grip than I expected. The big screen [for spectators] was good - I saw myself!" / "Místy je to hodně uklouzané, napadlo nějakých 5-6 cm nového sněhu, ale grip je lepší, než jsem čekal. V závěru jsem viděl sám sebe na velké obrazovce."
#8
flagBreen Craig - Martin Scott
"Quite okay. I'm just trying to keep it clean, no little mistakes like yesterday." / "Snažím se vyhnout drobným chybám jako včera."
#6
flagSordo Dani - Martí Marc
"Quite happy. A small mistake near the beginning, but after that I had good confidence so I pushed." / "Jsem docela spokojen. Po startu jsem udělal jednu chybičku, ale pak jsem si věřil a tlačil."
#4
flagPaddon Hayden - Kennard John
"Impossible. Just trying my best to get through but boy is it hard work. Trying to make sure my arms don't fall off." / "Dělám co jde, ale je to tvrdá práce. Snažím se, aby mně neupadly ruce."
#1
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
"A nice stage, we've done it before. A bit of fresh snow means that grip is not optimum here but we try our best." / "Hezká zkouška, známe ji z minulých let. Čerstvý sníh znamená, že grip není ideální, ale děláme, co můžeme."
#7
flagMeeke Kris - Nagle Paul
"It doesn't look good for me this morning, we don't have the pace to fight for the podium." / "Dnes to pro mě nevypadá dobře, nemáme tempo na to bojovat o pódium."
#2
flagTänak Ott - Järveoja Martin
"I have a good feeling with the car, I've been pushing very hard. Nice, consistent grip today, much better than yesterday." / "Mám dobrý pocit z auta, takže mohu tlačit."
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"A good stage but I keep it on a clean line all the time. I tried to be very efficient." / "Snažím se jet co nejvíce čistě a efektivně."
#10
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"He's doing really well - he's fighting hard. Let's see, I must focus." / "Ott jede výborně a hodně bojuje, uvidíme."
#14
flagØstberg Mads - Fløene Ola
"Okay, but I cannot find the same rhythm as yesterday. I'm struggling to adjust to driving with a rear wing again." / "Nemohu najít stejné tempo jako včera, jako bych si nemohl zvyknout, že mám zase křídlo."
#11
flagHänninen Juho - Lindström Kaj
"Just trying to get the good feeling and enjoy these really, really nice stages." / "Snažím se najít dobrý pocit a užívat si to."
#37
flagBertelli Lorenzo - Scattolin Simone
"The first proper stage for us. On the first one we had a problem with the anti-lag system." / "První pořádná zkouška pro nás, na té předchozí jsme měli problém s ALS."
#32
flagTidemand Pontus - Andersson Jonas
"In some nice, wide sections we push a bit but when it's narrower like this we take care - just controlling." / "Na širších úsecích tlačíme, ale kde je to užší, jedeme opatrněji."
#31
flagSuninen Teemu - Markkula Mikko
His slow time on the previous stage was down to a misting windscreen. / Špatný čas na předchozí RZ byl způsoben zamlženým oknem.
#34
flagVeiby Ole Christian - Skjærmoen Stig Rune
"I tried to push here, it's a stage I know well. Suninen is pushing too. It's a good fight." / "Snažil jsem se tlačit, protože zkoušku dobře znám. Ale Suninen tlačí také, je to dobrý souboj.
SS9
#15
flagLefebvre Stéphane - Moreau Gabin
"Conditions not so bad but my pace notes were not so good - I was braking too much." / "Podmínky nejsou špatné, ale rozpis není dobrý, moc brzdím."
#3
flagEvans Elfyn - Barritt Daniel
"It's a hell of a stage that's for sure. The grip seems quite good but there's loose snow on top and that make the grip unpredictable at high speed when you want to turn in." / "Zcela určitě je to peklo. Grip vypadá dobře, ale ten volný sníh na povrchu to dělá nepředvídatelné ve velkých rychlostech, když chcete zatočit."
#8
flagBreen Craig - Martin Scott
"If you have the confidence I'm sure it's amazing but I backed off a little towards the end. I don't want to make any silly mistakes today." / "Když máte sebevědomí, může to být úžasné, ale já jsem trochu ubral, nechci dnes udělat nějakou hloupou chybu."
#4
flagPaddon Hayden - Kennard John
"The power steering failed right at the start. Impossible to drive." / "Hned po startu odešel posilovač řízení. Nejde to řídit."
#1
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
"No problems. You have to be completely committed in here, it's super fast! The stage is getting faster and faster with each car. We enjoy our road position better than yesterday!" / "Je to strašně rychlé, musíte být naprosto soustředění. Zkouška se bude s dalšími auty zrychlovat. Tahle startovní pozice je určitě lepší než včera."
#7
flagMeeke Kris - Nagle Paul
"I'm not happy with that time but I drove at my rhythm - what can I do? Maybe I just wasn't quick enough - you can lose a lot with just a few hesitations." / "S časem nejsem spokojen, ale jedu svoje tempo. Stačí být několikrát opatrnější a hned hodně ztratíte."
#2
flagTänak Ott - Järveoja Martin
"A proper fast stage. I didn't feel so confident, so not a maximum push, but a clean run." / "Správně rychlá zkouška. Úplně jsem si nevěřil, takže jsem nejel na max."
#10
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"A lot of time on the rev limiter here but a bit too careful. I didn't have that attack mode." / "Hodně času v omezovači a byl jsem trochu opatrnější. Nebyl jsem ve stavu, abych mohl útočit."
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"I was too careful but it's a tricky stage - the average speed must be high. Many corners are flat but I was lifting. It's a new stage and I can afford to take it easy here." / "Byl jsem opatrnější, ale je to zrádné, průměr musí být velký. Hodně zatáček se jede naplno, je to nová zkouška a já ji vzal na pohodu."
SS8
#1
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
"The whole day has been difficult but this was really bad. With so much loose snow there was nothing I could do. I hope tomorrow will better." / "Celý den jsme to měli těžké a tady obzvlášť. Doufám, že zítra to bude lepší."
#10
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"Very slippery - no snow banks and an ice layer. I tried to be clean but the tyres were worn and I couldn't be neat and precise - I had to go sideways instead." / "Nejsou tam sněhové bariéry a naopak je led. Snažil jsem se jet čistě, ale tady to jinak než bokem nejde."
#2
flagTänak Ott - Järveoja Martin
"It was difficult to be first on the road, and I'm really pleased with what we've been able to do today. I was pushing really hard here to get the best start position on Saturday. We managed to get one place so it should be better tomorrow." / "Bylo těžké jet mezi prvními a jsem spokojen s tím, jak jsme dnes dojeli. Tady jsem jel naplno, abych získal co nejlepší pozici na zítra."
#6
flagSordo Dani - Martí Marc
"This stage was difficult with the lights and I don't have enough studs in the studs. It was really slippery and I took no risks." / "Bylo to náročné ve tmě a také už mně chybí hřeby v pneumatikách, tak jsem neriskoval."
#8
flagBreen Craig - Martin Scott
"It hasn't been our day today, but we will come back stronger tomorrow." / "Dnes to nebyl náš den, ale zítra se vrátíme silnější."
#3
flagEvans Elfyn - Barritt Daniel
"A tricky day. The puncture this morning wasn't great but my speed was good and we have some positives to take away." / "Škoda toho defektu ráno, ale rychlost máme dobrou a vidíme pozitiva."
#15
flagLefebvre Stéphane - Moreau Gabin
"It's been a good day, and I'm very happy but on this stage I feel we have lost some power and I can hear some strange noises - so I'm happy to be here." / "S dneškem jsem spokojen, ale na téhle RZ se mi zdálo, že auto nemá výkon a slyšeli jsme i divný zvuk, takže jsem rád, že jsme tu."
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"This one was very tricky in the dark and because my door kept opening - which was quite disturbing. My tyres are still good but I took it steady until the end." / "Ve tmě to bylo nároční a také se mně neustále otevírají dveře, což mě rozptyluje. Pneumatiky jsou stále dobré."
#7
flagMeeke Kris - Nagle Paul
"It was horrible. My tyres are completely shot - zero grip. I was really, really slow in there. Driving without studs is not nice. Overall not a bad day but we lost a lot of time when we lost the studs." / "Bylo to hrozné, nemáme už hřeby a jel jsem pomalu, bez hřebů to není ono. Celkově to dnes nebylo špatné, ale bez hřebů jsme ztráceli čas."
#4
flagPaddon Hayden - Kennard John
"These last two stages have been difficult. We decided to take five tyres and we had to take it easy because we don't have many studs left. The improvements we have seen this afternoon give me more confidence for tomorrow." / "Poslední dvě zkoušky byly náročné. Museli jsme jet opatrněji, neměli jsme již hřeby. Zlepšení, které jsme předvedli odpoledne, mně dodává sebevědomí na zítra."
#31
flagSuninen Teemu - Markkula Mikko
"We need to keep concentrated tomorrow and try to improve." / "Musíme zítra udržet koncentraci a ještě se zlepšit."
#32
flagTidemand Pontus - Andersson Jonas
"I'm just trying to enjoy my driving and stay fully concentrated - that's the best way." / "Snažím si jízdu užívat a zůstat koncentrovaný, to je ta nejlepší cesta."
#34
flagVeiby Ole Christian - Skjærmoen Stig Rune
"Some mistakes, two spins but we have shown some good speed today so I'm happy." / "Nějaký chyby, dvakrát hodiny, ale jinak jsme dnes ukázali slušnou rychlost, takže jsem spokojen."
SS7
#1
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
"It's been a very tough afternoon for us. Now there is just one more [stage] to go before hopefully we can benefit from better road conditions tomorrow." / "Nebylo to pro nás snadné odpoledne. Teď zbývá ještě jedna zkouška před tím, než, doufejme, budeme mít lepší startovní pozici v zítřejší etapě."
#10
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"Not a good stage for me. I tried too hard. The condition were difficult and the line was very narrow. I made mistakes and ran wide in places. I will lose a lot of time here." / Nebyla to ode mě dobrá zkouška. Přehnal jsem to se snahou. Podmínky byly obtížné a stopa hodně úzká. Chyboval jsem a místy byl moc široký. Ztratím tu hodně času."
#2
flagTänak Ott - Järveoja Martin
"Difficult with so much loose snow on the surface and maybe the tyres starting to wear too. Very slippery." / "S velkým množstvím vytahaného sněhu se jede obtížně a možná se nám začínají sjíždět pneumatiky. Hodně to klouže."
#6
flagSordo Dani - Martí Marc
"Better than earlier but now the studs on the tyres start to be damaged. There's not a lot of grip - and a big difference between the amount at the front and the rear." / "Lepší než předchozí, ale už se nám začínají ničit hřebíky v pneu. Nemáme moc gripu a je velký rozdíl mezi přední a zadní nápravou."
#8
flagBreen Craig - Martin Scott
Feeling the effects of a damaged front aero package. "We patched it up as best we could but it's incredible the effect that the aero makes. I lost a four or five seconds with a small mistake but otherwise okay." / Pociťuje následky poškozeného předního aera. "Poopravovali jsme to, jak nejlépe to šlo, ale je neuvěřitelné, jaký význam aero dělá. Ztratil jsem 4 nebo 5 sekund malou chybou, jinak v pohodě."
#3
flagEvans Elfyn - Barritt Daniel
"So little grip. I don't know what's happened but its like the grip went off the edge of a cliff after the previous stage." / "Tak málo gripu. Nevím, co se stalo, ale je to jak kdyby přilnavost oproti minulé zkoušce zmizela."
#15
flagLefebvre Stéphane - Moreau Gabin
Reports a difficult start, when he thought he had the same amount of grip as the previous stage. He didn't. / Hlásil těžký start do zkoušky, protože měl za to, že přilnavost bude jak na předchozí zkoušce. Ale nebyla.
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"A really good stage to be honest, but the grip was completely gone - it felt like I had no studs. Jari-Matti had the advantage earlier but I tried to benefit from the cleaner line this afternoon. The car is going well, better and better." / "Abych byl upřímný, tak tohle byla skvělá zkouška, ale přilnavost prostě není. Měl jsem pocit, jak kdybych neměl žádné hřeby. Jari-Mati měl výhodu v první rundě, já se snažil profitovat z čistější odpolední stopy. Auto funguje dobře, je lepší a lepší."
#7
flagMeeke Kris - Nagle Paul
"I've picked up the rhythm again. I got a lot of movement from the studs at the midpoint and I had to back off after that. I thought my time was good but it looks like Thierry had a blinder." / "Dostal jsem se zpět do tempa. Po polovině testu jsem cítil hodně vibrací od hřebů, takže jsem ubral. Myslel jsem si, že můj čas bude dobrý, ale vypadá to, že Thierry zajel famózně."
#4
flagPaddon Hayden - Kennard John
"This afternoon has definitely been better - credit to my engineer for the set-up changes that have helped me. I felt the studs going here though, and I only have one spare." / "Teď odpoledne to bylo rozhodně lepší, za což patří dík ménu inženýrovi za změny v nastavení, které mi pomohly. Cítím jsem, že začaly mizet hřeby a mám pouze jednu rezervní pneumatiku."
#31
flagSuninen Teemu - Markkula Mikko
"A good push in there." / "Šlápl jsem na to."
#32
flagTidemand Pontus - Andersson Jonas
"Everything is working really good, we are really enjoying the drive." / "Všechno funguje naprosto výborně a užíváme si jízdu."
#14
flagØstberg Mads - Fløene Ola
"Absolutely no fun driving without the rear spoiler. It's been so hard to just stay on the road. I put my best tyres on the rear here to try and stabilise the car but it didn't work so well." A small bit of good news is that his spoiler has been found and returned to his team. "That's good news, there aren't too many spares around and I didn't want to do the rest of the rally without it." / "Bez zadního křídla to není o požitku z jízdy. Bylo hodně těžké se vůbec udržet na cestě. Na zadek jsem obul ty nejzachovalejší gumy, abych zkusil stabilizo
#36
flagBrynildsen Eyvind - Fredriksson Anders
"We used our spare tyre earlier. Now my front tyres have almost no studs left." / Už dřív jsme použili naše rezervní pneu. Teď na předku nemám skoro žádné hřeby."
#34
flagVeiby Ole Christian - Skjærmoen Stig Rune
He reports a spin near the end of the stage. / Hlásil přetočení před cílem zkoušky.
#40
flagCamilli Eric - Veillas Benjamin
"Very icy now. I missed one junction but otherwise a good feeling here - better than this morning." / "Hodně ledu. Minul jsem jednu odbočku, ale jinak mám dobrý pocit. Lepší než ráno."
#45
flagGreensmith Gus - Parry Craig
"A lot of condensation inside the windscreen made it hard to see in a few places but so far this has been a good learning day." / "V autě nám na čelním skle koncenzovala voda a proto bylo v některých místech blbě vidět, jinak to je doposud povedený učednický den."
SS6
#1
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
"I cannot do anything. I'm trying but it's undriveable after the historic cars. Of course tomorrow I will have a better road position, but I need to keep myself in a good place tonight." / "Nic s tím nezmůžu. Snažím se, ale po historicích se po tom nedá jet. Samozřejmě, zítra budeme mít lepší startovní pozici, ale teď se musím udržet na nějakém dobrém místě pro zítřejší startovní pořadí."
#10
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"You have ruts but its very difficult to keep the rear in them," he explains. "You have to be very, very precise. I feel quite good with the car. I think the drivers behind will benefit from a wider line - we'll see." / "Jsou vyjeté koleje, ale je hodně těžké v nich udržet zadek auta. Musíte být hodně přesní. Z auta mám dobrý pocit. Myslím, že jezdci startující za náma budou profitovat ze širší stopy, ale uvidíme."
#2
flagTänak Ott - Järveoja Martin
"I'm not fully happy. There is a lot of fresh snow on the top here, it's very slippery. Also I made a few mistakes - went wide in a few places." / "Nejsem úplně spokojený. Na povrchu je hodně čerstvého sněhu, takže to dost klouže. Taky jsem udělal pár chyb, v některých místech jsem byl moc široký."
#6
flagSordo Dani - Martí Marc
"There is a lot of snow now and I can't get the feeling. There's grip in the lines, but nothing outside. I can't keep the car in the lines and that's affecting my confidence." / "Teď je na zkoušce hodně sněhu a neměl jsem z toho ten správný pocit. Ve stopě grip je, ale mimo ni nic. Nedokážu auto udržet ve stopě a to má vliv na mou jistotu."
#8
flagBreen Craig - Martin Scott
"I had a spin and I went into a snow bank. I have completely, completely lost my confidence," / "Přetočili jsme se a šli do sněhové bariéry. Úplně mě to připravilo o jistotu."
#3
flagEvans Elfyn - Barritt Daniel
"Quite a lot of loose snow in here but not as extreme as the previous stage. Quite changeable grip." / "Docela dost vytahaného sněhu, ale ne až tak moc jako na předchozí zkoušce. Dost se ale měnil grip."
#15
flagLefebvre Stéphane - Moreau Gabin
"I make progress and I'm very happy. My first time here in a World Rally Car." / "Lepšíme se a mám velkou radost. Poprvé tu jedu s vozem WRC."
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"Its good. I tried to drive so efficiently here to stay in the line. Push harder and you get out of the grip." / "Pohoda. Snažil jsem se tu jet účinně a držet se ve stopě. Když na to trošku šlápnete a dostanete se mimo, tak jste bez gripu."
#7
flagMeeke Kris - Nagle Paul
"It's snowing now, okay not heavily, but it's covering the ground and it's hard to see the lines. When its like this there is no advantage to running further down the order." / Začalo sněžit, sice ne moc, ale na zemi se to drží a těžko se trefuje stopa. Když je takovéto počasí, tak není pozdější startovní pozice žádnou výhodou."
#4
flagPaddon Hayden - Kennard John
"A big improvement over the morning," he says. "The car is not driving me anymore, I'm driving it. I need to use the brakes less - more on the right pedal."/ "Velké zlepšení proti ránu. Auto už neřídí mě, konečně řídím já jej. Nepotřebuju už tolik používat brzdy, šlapu víc na pravý pedál."
#31
flagSuninen Teemu - Markkula Mikko
"Good. I could drive a few seconds faster - or even more. Much better than the first pass." / "Dobré. Mohl jsem je o pár sekund nebo víc rychleji. Mnohem lepší než v prvním průjezdu."
#14
flagØstberg Mads - Fløene Ola
Feeling the lack of rear aero. "It's horrible without the rear wing. The car is designed to have it, and without it it's the worst handing car." / Bez zadního křídla. "Bez křídla je to hrozné. Auto je navrženo k tomu, aby jej mělo a bez něj je to nejhůře říditelné auto."
#32
flagTidemand Pontus - Andersson Jonas
"We need to keep going. It still feels like the beginning of the rally. Stage by stage." / "Potřebujeme držet tempo. Pořád mám pocit, že jsme na začátku rally. Zkoušku po zkoušce."
#34
flagVeiby Ole Christian - Skjærmoen Stig Rune
"Quite good but not perfect. Some loose snow outside the tracks but it feels good." / "Docela dobré, ale nikoliv perfektní. Mimo stopu je vytahaný sníh, ale máme dobrý pocit."
SS5
#1
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
"Their lines are so different It's almost undriveable. It's a big fight to keep the car in the lines." / "Jejich stopy jsou úplně jiné, je to skoro neprůjezdné. Je to velký boj udržet auto ve stopě."
#10
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"Very tricky in the lines, the snow since the earlier pass has made it very slippery." / "Ve stopách po historicích je to zrádné, vytahaný sníh z minulého průjezdu to teď navíc učinil hodně klouzavým."
#2
flagTänak Ott - Järveoja Martin
"The car is fine now. Not much grip at the rear, but the stage was okay." / V servisu dostal novou převodovku. "Auto je teď v pořádku. Na zadku nemáme moc velký grip, ale zkouška byla v pohodě."
#6
flagSordo Dani - Martí Marc
"More difficult to drive than earlier. Okay, there's grip in the lines but off them it's extremely slippery. I saw some gravel in there so I tried to look after my tyres." / "Obtížnější než první průjezd. Ve stopě máme přilnavost, ale když vyjedete mimo ni, tak to hodně klouže. Místy byla vytahaná šotolina, takže jsem se snažil šetřit pneumatiky."
#8
flagBreen Craig - Martin Scott
"About 200 metres before the finish I lost the front and went into a bank - I had to reverse. Extremely tricky." / "Asi 200 před cílem mi utekl předek a šel jsem do břehu a musel couvat. Bylo to hodně zrádné."
#15
flagLefebvre Stéphane - Moreau Gabin
"An improvement on the first pass. My pace notes were better." / "Proti prvnímu průjezdu jsem se zlepšil, rozpis byl už lepší."
#3
flagEvans Elfyn - Barritt Daniel
"Really tricky. Off the line there's absolutely no grip. I'm trying to drive as cleanly as possible." / "Opravdu zrádné. Mimo stopu není žádný grip. Snažím se jet co nejvíc čistě."
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"The road is changing a bit. This morning the guys ahead had an advantage. Now maybe we do." / "Zkouška se zlehka mění. Ráno měli první startující výhodu. Teď možná spíš my."
#11
flagHänninen Juho - Lindström Kaj
Car has heavy front-end damage. There is steam pouring from under the bonnet. "Just before the finish I started to slide, slide, slide and we hit a tree. The water temperature is high - I have to go." / Auto má dost pomuchlaný předek a z pod kapoty jde pára. "Těsně před cílem jsme se začali klouzat, klouzali a až jsme se doklouzali do stromu. Voda má vysokou teplotu. Musím už jet."
#7
flagMeeke Kris - Nagle Paul
"I was off the road for 15 sec," he explains. "I got stuck in a snow bank and I was lucky to get out. I had a huge bump in the car, it was a big surprise, the car went light and and I went off at the next corner." / "Na 15 sekund jsem byl mimo cestu. Zůstal jsem ve sněhové bariéře a měl jsem štěstí, že jsem se dostal ven. Bylo to na velkém hrbolu, překvapilo mě to, auto se odlehčilo a v další zatáčce jsme proto šli ven."
#4
flagPaddon Hayden - Kennard John
"Better," he says. "We made a small change to the car which has given me a lot more confidence. There were a lot of small holes and ruts in the corners here - we hit one and I thought I had a puncture, but it's okay." / "Teď to bylo lepší. Udělali jsme malou změnu v nastavení a mnohem víc si teď věřím. V povrchu zkoušky bylo hodně malých děr a kolejí, jednu jsme vymetli a myslel jsem, že máme defekt, ale všechno je okey."
#31
flagSuninen Teemu - Markkula Mikko
"Difficult to drive on the limit - there's no grip outside the line." / "Na limitu není snadné jet, protože mimo stopu nemáme grip."
#32
flagTidemand Pontus - Andersson Jonas
"A clean stage. I can confirm the lack of grip. You just need to keep the car in the lines." / "Jeli jsme čistě. Mohu potvrdit, že na zkoušce není moc velký grip. Je potřeba auto držet ve vyjeté stopě."
#14
flagØstberg Mads - Fløene Ola
Mads running out of order here because of his late service exit when work to replace a gearbox overran. 50-sec penalty applied, he plunges to 10th place. His car is missing its rear spoiler. "It came off when I was absolutely flat out in sixth gear." / Mads jel později než měl, protože v sevisu měnil převodovku a překročil povolený čas. Dostal penalizaci 50 sekund a spadl na 10. místo. Jeho auty nyní chybí zadní spoiler. "Upadl když jsem jel úplně naplno na vytočenou šestku."
#34
flagVeiby Ole Christian - Skjærmoen Stig Rune
"I spun just a couple of hundred meters before the finish." / "Pár stovek metrů před cílem jsme se přetočili."
#38
flagKołtun Jarosław - Pleskot Ireneusz
"The rally is completely ruined. Engine problem. We had to stop on stage." / "Rally je pro nás u konce. Máme problémy s motorem. Museli jsme zastavit ve zkoušce."
#42
flagLukyanuk Alexey - Arnautov Alexey
jede jen s náhonem na předek
#40
flagCamilli Eric - Veillas Benjamin
"I was stuck behind Brynildsen for 15km. He was driving very slowly. Why did he do that? I'm very angry." / "15 kilometrů jsem jel na Brynildsenem. Jel hodně pomalu. Proč to udělal? Jsem dost naštvaný."
#36
flagBrynildsen Eyvind - Fredriksson Anders
"We had a puncture. And then we caught Koltun. A big disappointment, but that's how it is sometimes." / "Měli jsme defekt. Pak jsme dojeli Koltuna. Velké zklamání, ale tak to prostě někdy je."
#39
flagBergkvist Emil - Sjöberg Joakim
"I caught the car in front. Then I saw Brynildsen stopped too. I tried to do the best I could." / "Dojeli jsme auto před námi. Pak jsem viděl, že Brynildsen taky stojí. Snažil jsem se jet jak nejlépe to šlo."
#44
flagArai Hiroki - MacNeall Glenn
Like the earlier pass he picks up a puncture. Last time it was a left-front, this time it's a right-front. / Stejně jako v první rundě udělal defekt. Minule to bylo levé přední, teď pravé přední kolo.
#11
flagHänninen Juho - Lindström Kaj
His Yaris is parked close to the stage end. "There is damage to the cooling [system] so the water temperature is high. it's not possible to continue," he explains. / "Chladící systém je poškozený a chladící kapalina má vysokou teplotu. Není možné pokračovat," vysvětluje svůj konec v RZ5 Juho Hänninen, jenž Yarise odstavil kousek za cílem vložky.
SS4
#1
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
"Very difficult, Especially this one, which was maybe the worst of the loop. In the narrow sections there is no grip. That's just how it is. I'm happy with my driving though." / "Hodně těžké. Tahle zkouška byla asi nejhorší. V úzkých místech to šíleně klouže. Ale jsem spokojen."
#10
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"A very nice stage, perfect, a nice feeling. I couldn't get such a feeling here last year because we had a broken driveshaft. The car feels good now - we have stiffened the front suspension." / "Mám výborný pocit. Loni jsme tu měli prasklou poloosu. Zvýšili jsme světlou výšku na předku."
#2
flagTänak Ott - Järveoja Martin
gearbox issue / problém s převodovkou
#6
flagSordo Dani - Martí Marc
"I missed a hairpin and lost a lot of time. After that I couldn't get back in the rhythm. " / "Minul jsem vracák a ztratil hodně času. A pak jsem nemohl chytit rytmus."
#8
flagBreen Craig - Martin Scott
"I hit a stone and broke the front-right damper." / "Trefil jsem kámen a poškodil přední tlumič."
#15
flagLefebvre Stéphane - Moreau Gabin
"Okay, but I think I can use the snow banks more to my benefit." / "Asi bych mohl více využívat sněhové bariéry."
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"A lot of deep cuts in here. I hit something very hard on the front-right and afterwards I took it easy. Okay, I lost a bit of time, but the conditions are getting worse I think." / "Je tam hodně hlubokých katů, což je náročné na předek vozu. Sice jsem něco ztratil, ale myslím, že je to i horšími podmínkami."
#11
flagHänninen Juho - Lindström Kaj
"Nothing special. Struggling a little in the slow corners. Maybe I will change the car a little in service, I have some ideas." / "Nic zvláštního. Bojuji trochu s pomalými zatáčkami. Asi něco v servisu změníme."
#7
flagMeeke Kris - Nagle Paul
"It's okay, but Jari's done a flier! I'm just driving at my own rhythm." / "Jari letí, já si jedu svoje tempo."
#4
flagPaddon Hayden - Kennard John
"Everything feels abnormal at the moment - the driving is not coming naturally." / "Pocitově je všechno špatně, nejedu přirozeně."
#14
flagØstberg Mads - Fløene Ola
"I'm struggling to find the grip, especially under braking. The ice is gone, but I'm not yet on the gravel. It's not possible to do times like Jari-Matti's from this far down in the start order." / "Na brzdách se těžko hledá grip. Led je pryč, ale ještě nejsme na šotolině. Nelze jet tak rychle jako Jari na tomto startovní pořadí."
#31
flagSuninen Teemu - Markkula Mikko
"A quite okay loop but I made some small driving mistakes and I need to improve them before the next loop." / "Udělal jsem pár jezdeckých chyb, musím se zlepšit."
#32
flagTidemand Pontus - Andersson Jonas
"A fantastic stage. I really enjoyed it. We start to get into the snow driving now. We can improve." / "Fantastická zkouška, užíval jsem si to. Konečně jsme jeli jak se má na sněhu jezdit."
#39
flagBergkvist Emil - Sjöberg Joakim
"I'm not blaming anyone - these things happen." / "Nikoho neviním z penalizace, takové věci se stávají."
#40
flagCamilli Eric - Veillas Benjamin
"Nice, but difficult this morning. I don't have a good feeling and I don't trust my notes 100 per cent." / "Nemám dobrý pocit a nevěřím naplno rozpisu."
#45
flagGreensmith Gus - Parry Craig
"Not the best. A bit of hesitation near then end. It's not really very good. The pace notes were good at the start but not near the end - too slow for Sweden." / "Ke konci jsem byl moc opatrný. Rozpis seděl na začátku, ke konci byl moc opatrný na Švédsko."
SS3
#1
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
"The first part of the stage was clean but the last part was loose and slippery. I think it's going to be difficult for us today." / "První část zkoušky byla v pohodě, ta druhá ale dost klouzala. Bude to dnes náročné."
#10
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"Very fast sections in there - 200kph for some time. Good conditions though, a proper winter rally stage." / "Je to hodně rychlé, místy jsme jeli i 200 km/h. Ale skvělé zimní podmínky."
#6
flagSordo Dani - Martí Marc
"A really nice stage but very, very fast. Hard to keep the speed all the time - hard to find a rhythm." / "Hezká zkouška. ale hodně rychlá. Těžko se hledá správné tempo."
#2
flagTänak Ott - Järveoja Martin
"Very slippery near the start, then I got stuck between two gears. I don't know what was happening, it was distracting." / "Zůstal jsem viset mezi dvěma rychlostníma stupni. Nevím, co se stalo."
#8
flagBreen Craig - Martin Scott
"Absolutely incredible. Okay, I struggled at the start, when I wasn't committed enough, but I'm learning with every kilometre - the smile is getting bigger and bigger." / "Absolutně neuvěřitelné. Učím se každým kilometrem a můj úsměv je stále širší."
#3
flagEvans Elfyn - Barritt Daniel
"The grip is generally okay, but this stage is tricky, all new, high speed and your notes need to be 100 per cent." / "Přilnavost je v zásadě dobrá, ale je to zrádné, jede se rychle a rozpis musí být 100%."
#15
flagLefebvre Stéphane - Moreau Gabin
"Very fast - we were on the rev limiter." / "Jede se rychle, jeli jsme v omezovači."
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"The feeling [at the rear] is a bit better but my pace notes were a bit too fast in places here - I lost confidence and slowed a little near the end. Compared to the old cars these are so are much faster." / "Pocit ze zadní části vozu se zlepšil, ale můj rozpis byl místy moc rychlý a já si přestal věřit ke konci. V porovnání se starými auty jsou tahle o hodně rychlejší."
#11
flagHänninen Juho - Lindström Kaj
"The car is working really well. A really nice stage." / "Auto je výborné a zkouška moc hezká."
#7
flagMeeke Kris - Nagle Paul
"On the limiter a few times in here. I tried to make use of the road camber and keep it neat - perhaps I could could go faster." / "Párkrát jsme jeli v omezovači. Místy jsem mohl jet rychleji."
#4
flagPaddon Hayden - Kennard John
"Really trying to feel my way into this. I know I'm not driving very well at the moment. No point in pushing. I just have to let it come naturally." / "Vím, že nejedu dobře. Netlačím, snažím se do toho dostat."
#14
flagØstberg Mads - Fløene Ola
"I tried to push but there were some difficult lines in there. I tried my best, the speed is incredible. We need to push a little harder." / "Snažil jsem se tlačit, ale místy to bylo těžké. Rychlost je neuvěřitelná. Musíme ještě přidat."
#32
flagTidemand Pontus - Andersson Jonas
"This stage feels better but I still need to work a bit on the driving," / "Měl jsem lepší pocit, ale musím stále zlepšit jízdu."
#34
flagVeiby Ole Christian - Skjærmoen Stig Rune
"A little too careful in here - my family owns the forest near the start so it feels special to be here." / "Možná až moc opatrně. Moje rodina vlastní les kousek od startu, takže to pro mě bylo něco speciálního."
#36
flagBrynildsen Eyvind - Fredriksson Anders
"Difficult one - massive understeer towards the end. My mistake - pushing too much I think. It's difficult to read the grip. Remember I'm not a full time driver like Pontus or Teemu - I'm a road worker!" / "Ke konci to bylo hodně nedotáčivé. Moje chyba, tlačil jsem moc. Těžko se čte grip. Nezapomínejte také na to, že nejezdím pravidelně jako Pontus nebo Teemu, nejsem profík."
#39
flagBergkvist Emil - Sjöberg Joakim
"We made some set-up changes between the stages, it feels better now." / "Na přejezdu jsme změnili nastavení a je to lepší."
#40
flagCamilli Eric - Veillas Benjamin
"Difficult, huh? We had a faulty note - it's not easy to go flat out. I haven't driven on snow for a year." / "Měli jsme chybu v rozpisu a pak není snadné jet naplno. Na sněhu jsem zase rok nejel."
#42
flagLukyanuk Alexey - Arnautov Alexey
"This one is different, the feeling is not as good as before, I'm just learning and gaining experience." / "Pocitově to nebylo dobré. Učím se a získávám zkušenosti."
SS2
#1
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
"It was difficult, especially in the narrow section where it was very slippery. Not a bad stage for us. We do what we can." / "Bylo to náročné, hlavně v úzkých pasážích. Nejeli jsme špatně, děláme, co jde."
#10
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"The car is very good to drive, the balance is good, but on the long long straight over the jumps I lost confidence, like I did at shakedown. I need to sort it out." / "Auto se dobře řídí, nastavení je v pořádku, ale na rychlých úsecích se skoky jsem si nevěřil, stejně jako na shaku. Na tom musím zapracovat."
#2
flagTänak Ott - Järveoja Martin
"Bloody slippery. And it's difficult to see in this [level of] daylight." / "Šíleně to klouže. A také není po ránu moc vidět."
#6
flagSordo Dani - Martí Marc
"It was okay. Difficult to see the road in places." / "Místy není na trať pořádně vidět."
#8
flagBreen Craig - Martin Scott
"An eye-opener. The car is absolutely awesome." / "Zkouška na probuzení. Auto je absolutně úžasné."
#3
flagEvans Elfyn - Barritt Daniel
"Really, really nice, quite loose in some places. Some places a bit hesitant but generally okay," / "Místy jsem byl až moc opatrný."
#15
flagLefebvre Stéphane - Moreau Gabin
"It was okay for us. I don't take risks in the first one I want to get experience and a good feeling first of all." / "Neriskoval jsem, potřebuji získat zkušenosti a dobrý pocit."
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"It was okay but the car is jumping around a bit I'm not too happy with the suspension at the rear. I tried to be smooth but I could be better." / "Nejsem )plně spokojen s nastavením zadních tlumičů, auto odskakuje. Snažil jsem se jet čistě, ale šlo to ještě lépe."
SS1
#32
flagTidemand Pontus - Andersson Jonas
"I enjoyed it. A great atmosphere, lots of slides!" / "Užíval jsem si to, hodně bokem"
#81
flagKetomäki Jukka - Alanen Jarkko
"Quite slippery - not good for me." / "Dost to klouže, to mně nevyhovovalo."
#34
flagVeiby Ole Christian - Skjærmoen Stig Rune
"It was a neat and clean stage for me - I'm happy with that. Very comfortable for now." / "Čistě projeté, jsem spokojen."
#45
flagGreensmith Gus - Parry Craig
"It's my first time on snow, so this is a learning rally for me. This one if all about the mileage. It was good fun though." / "Jedu poprvé na sněhu, takže se musím hlavně učit."
#40
flagCamilli Eric - Veillas Benjamin
"On the start there was a mistake - we thought we had two more minutes to go, but we only had one!" / "Na startu jsme si mysleli, že máme ještě dvě minuty, ale byla to jen jedna."
#17
flagSolberg Henning - Menkerud Cato
"I'm quite happy - Shakedown was my first time in this car and I was fastest there." / "Jsem spokojen, na shakedownu jsem v tom autě seděl poprvé a byl nejrychlejší."
#31
flagSuninen Teemu - Markkula Mikko
"I made a mistake after the jump. I need to concentrate tomorrow." / "Po skoku jsem udělal chybu, zítra se musím koncentrovat."
#11
flagHänninen Juho - Lindström Kaj
"The Yaris went well - better than the driver! A bit slippery but a nice stage for the spectators." / "Auto jelo lépe než já. Klouže to, ale je to dobré pro diváky."
#6
flagSordo Dani - Martí Marc
"Okay, it's not a 'real' stage - it's completely ice - but the car is working really well. A lot of fun." / "Není to klasická zkouška, je to pod ledem, ale auto je dobré a byla to zábava."
#8
flagBreen Craig - Martin Scott
"We played around with the car here and it definitely didn't work! Looking forward to tomorrow - bring it on!" / "Hráli jsme si s autem a nefungovalo to. Těšíme se na zítřek."
#3
flagEvans Elfyn - Barritt Daniel
"A bit inconsistent, but generally okay." / "Bylo to takové neurovnané, ale v zásadě dobré."
#4
flagPaddon Hayden - Kennard John
"I got caught out a couple of times. Tomorrow is when it starts!" / "Párkrát mě to nachytalo, ale začínáme až zítra."
#5
flagNeuville Thierry - Gilsoul Nicolas
"I used my shakedown tyres here, which are not so good anymore, but they were okay for this stage. But I was not so happy with the car's balance. I planned to do better than this." / "Jel jsem pneumatiky ze shakedownu, nebyly už nic moc. Ale nejsem spokojen s nastavením vozu."
#14
flagØstberg Mads - Fløene Ola
"Quite tricky. It's my first time in one of these cars on a stage like this. The car is fantastic but quite difficult in a stage like this. I cannot wait to get out onto the stages tomorrow." / "Jedu v tomto autě poprvé, ale je skvělé."
#7
flagMeeke Kris - Nagle Paul
"Not so bad, but we lost a little time off the start line - got a bit bogged - Mads got ahead and made it stick." / "Ztratili jsme čas na startu."
#10
flagLatvala Jari-Matti - Anttila Miikka
"Everything is more than great - now I just need to hold the horses!" he says. "I just try to get a good rhythm tomorrow. That's the most important thing." / "Vše je více než skvělé, teď ty koně musím krotit. Zítra musím chytit dobré tempo."
#1
flagOgier Sébastien - Ingrassia Julien
"Not so bad. Okay, not the fastest but tomorrow the real thing starts. We need to be awake straight away. I hope not too much fresh snow falls overnight." / "Nejsme sice nejrychlejší, ale soutěž začne až zítra. Doufám, že nenapadne moc nového sněhu přes noc."
Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors.
Please consider supporting us by disabling your ad blocker.